Dižkoka statusu Rīgā varētu zaudēt daudzi pilsētas koki

0 komentāri

Rīgā gaidāma vērienīga dižkoku revīzija – tas nozīmē, ka vairāki aizsargājamā koka statusu zaudēs, bet citiem dižkoka statuss tiks noteikts pirmo reizi.

Visskarbāk noteikumu grozījumi skars kļavas. Pēc noteikumu izmaiņām koka apkārtmēram būs jābūt vismaz trīs metriem, lai tas būtu dižkoks. Dendrologi un arī noteikumu iniciatori gan norāda, ka šie koki pilsētā ir tik lielā skaitā, ka tie jau dižkoka statusu padara teju par masu produktu. Turklāt vecās un apmēros ievērojamās kļavas var būt bīstamas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijas Dendrologu biedrības prezidents uzskata, ka šis Operas skvērā augošais dabas lepnums ar laiku var apdraudēt gājējus. Pēc dendrologa aplēsēm dižkoka statusu galvaspilsētā zaudēs vairāki desmiti kļavu, taču šīs izmaiņas noteikumos bija nepieciešams iestrādāt jau agrāk, jo daudzi no šiem kokiem ir slimību novārdzināti. Turklāt tie ātri aug un pilsētvidē ir ļoti izturīgi.

Skaties foto:

Tikmēr Rīgas būvvaldē saka – saprot iepriekš publiskajā telpā izskanējušo satraukumu, tomēr ažiotāža bijusi krietni pārspīlēta.

Iepriekš, lai pelēkā apse kļūtu par dižkoku, tās apkārtmēram bija jābūt vismaz pieciem metriem. Tāpat arī šobrīd melnalksnis vieglāk varēs iekļūt dižkoku sarakstā.

Tomēr būvvalde norāda, ka vietējās nozīmes dižkoku kritēriju pamainīšana neatrisina problēmu, ka jau gadiem par patvaļīgu koku izciršanu ir salīdzinoši maigi sodi, bet ministriju līmenī šis jautājums uz priekšu nevirzās.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas