Divi latviešu drosminieki ar laivu devušies pāri Atlantijas okeānam. Skaties, kā tas viss sākās!

0 komentāri

Divi latviešu pārgalvji jau trešo dienu turpina savu ceļu pāri Atlantijas okeānam.

Abu drosminieku mērķis ir šķērsot Atlantijas okeānu un sasniegt Riodežaneiro Brazīlijā, kur vasarā notiks olimpiskās un paralimpiskās spēles. Kārlis Bardelis un Gints Barkovskis vairāk nekā 6000 kilometru garajā ceļā ar airu laivu devās valsts svētku dienas – 4. maija – rītā no Namībijas piekrastes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Paredzamais laiks ekspedīcijai ir 90 līdz 100 dienas. Sagatavošanās darbi esot bijuši sekmīgi un no Namībijas puiši startējuši labā noskaņojumā – garajā ceļā viņi devās ar airu laivu Linda bez burām, bez motora un bez pavadošā transporta.

Foto

Toties ar ievērojamām pārtikas un ūdens rezervēm, dzeršanai gan pamatā bija paredzēts izmantot okeāna ūdeni, kas ar speciālu iekārtu tiek pārstrādāts. Akumulatoru uzlādei savukārt lietos saules baterijas, bet sakarus uzturēt ar satelīttelefonu. Puišu ceļojumam var sekot līdzi kartē un līdz šodienai viņi ir pieveikuši apmēram 170 kilometrus no iecerētā garā ceļa, kas ir aptuveni 6000 kilometru.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas