Divdesmit gadu laikā trīs reizes samazinājies nepilsoņu skaits

0 komentāri

Divdesmit gadu laikā Latvijā trīs reizes sarucis nepilsoņus skaits – patlaban Latvijā ir vairāk nekā 262 tūkstoši iedzīvotāju, kas ir nepilsoņi.

Ik gadu nepilsoņu skaits Latvijā sarūk par aptuveni 15–20 tūkstošiem, jo daļa iegūst Latvijas pilsonību, daļa – citu valstu pilsonību, bet vēl daļa pamet Latviju vai arī nomirst.

Kopumā 20 gadu laikā Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā uzņemti vairāk nekā 142 tūkstoši cilvēku. Tiesa gan, pēdējos gados vērojama tendence, ka interese par Latvijas pilsonību samazinās – pērn cilvēku, kas vēlas naturalizēties, skaits nepārsniedza pat tūkstoti.

Šodien, 28. aprīlī, pirmo reizi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde rīko Naturalizācijas dienas, kuru laikā nepilsoņiem un ārzemniekiem sniegs konsultācijas par iespējām kļūt par Latvijas pilsoņiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas