Deviņdesmito gadu sākumā “Stradiņos” bija pieci ārvalstu studenti; tagad – 300

0 komentāri

Jauno, 2015./2016., akadēmisko gadu Rīgas Stradiņu universitātē (RSU) uzsāk teju 300 ārvalstu studenti, kas ir universitātes rekords, sasniedzot 25% no kopējā RSU studentu skaita. Zīmīgi, ka 1990. gadā “Stradiņos” studēja vien pieci ārvalstu studenti.

Pirmajā RSU ārvalstu studentu uzņemšanā 1990. gada septembrī RSU iestājās pieci ārvalstu studenti no Libānas. Savukārt 2015./2016. akadēmiskajā gadā ārvalstu studentu skaits veido 25% no kopējā RSU studentu skaita. Ja līdz 2009. gadam RSU bija mazāk nekā 200 ārvalstu studentu, tad šobrīd šāds skaits studējošo no ārvalstīm uzsāk studijas jau katrā semestrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Laika gaitā mainījies arī uzņemto studentu profils valstu ziņā – pirmie studenti bija no Āzijas un Tuvo Austrumu valstīm, un līdz 2004. gadam RSU par savu augstskolu biežāk izvēlējās studenti no t.s. trešajām valstīm.

Savukārt kopš 2005. gada katrā uzņemšanā ap 90% studentu ir no Eiropas valstīm. Īpašu interesi par studijām RSU ir apliecinājuši studenti no Vācijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Somijas.

Piemēram, šīs vasaras uzņemšanā studijas RSU uzsāka tūkstošais students no Vācijas, bet jau nākamajā gadā tiks sagaidīts 500. students no Zviedrijas un 250. students no Norvēģijas.

Esošie RSU ārvalstu studenti pārstāv arī daudzas citas Eiropas, kā arī tālākas zemes – Izraēlu, ASV, Kanādu, Turciju, Indiju, Šrilanku, Ķīnu, Honkongu, Brazīliju un citas valstis. Pašreiz RSU studē ārvalstu studenti no 46 valstīm.

Ārvalstu studentu piesaistīšana un RSU internacionalizācija ir viens no universitātes ilgtermiņa attīstības stratēģijas pamatvirzieniem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas