Dermatologs: Ar ādas vēzi saslimušo skaits pieaug; kaitīgo starojumu varam iegūt arī vēsā dienā

0 komentāri

”Mēs dabūjam kaitīgo starojumu ikdienā – skrienot krosu, ejot pa ielu, piedaloties stipro vai vājo skrējienā,” pauž biedrības Dermatologi pret ādas vēzi vadītājs, dermatologs Raimonds Karls.

Statistika liecina, ka Latvijā ļaundabīgi audzēji ir otrs biežākais iedzīvotāju mirstības cēlonis. ”Pēdējos 6-7 gados tendence ir tāda, ka saslimušo skaits pieaug,” atzīst dermatologs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viņš arī stāsta par izplatītākajiem mītiem, ko cilvēki saista ar Saules starojumu un tā ietekmi uz ādu. ”Viens no mītiem ir tāds – ja ir starojums, tikai tad ir silts. Tomēr starojums ir arī tad, ja ir vēsa diena – mēs dabūjam ikdienā starojumu – skrienot, ejot pa ielu, piedaloties stipro vai vājo skrējienā,” stāsta R. Karls.

Sevi pasargāt var, ņemot vērā ultravioletā starojuma indeksu. Ja tas ir augsts, bet dienu plānots pavadīt saulītē, tad galvā jāliek cepurīte, jālieto ādu aizsargājošs krēms un saulesbrilles.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas