Dedzinātu lapu dūmos ir vēzi veicinoša viela. Vides aizstāvji aicina to nedarīt

5 komentāri

Ogres pusē vairākiem iedzīvotājiem kā pārsteigums nācis pašvaldības policijas apciemojums, liekot nodzēst pirms tam iekurināto lapu ugunskuru. Šajā pilsētā lapām pielaist uguni ir aizliegts, un, kā izrādās, tas nāk par labu visiem.

Šobrīd kārtības sargi gan lapu dedzinātājus nesoda, vien izsakot brīdinājumu, taču nākotnē par šādu rīcību draud no 70 līdz 1000 eiro liels naudassods.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

Vairāki iedzīvotāji jau izmanto pašvaldības atvēlētās lapu izmešanas vietas un atzīst, ka tas nāk viņiem par labu – vairs nav jāpūlas dedzināt lielas kaudzes, un arī to dūmi netraucē apkārtējiem iedzīvotājiem. Vides aizstāvji norāda, ka degošo lapu dūmos ir sastopamas vielas, kas var stimulēt vēža slimību, tāpēc zelta rudens rotu labāk ir izmest, nekā pielaist tai uguni.

Skaties video:

5 komentāri

TOP komentāri

 • Kirilovs
  +1

  Kirilovs

  Gluposti,kārtējais veids kā nokāst no iedzīvotājiem naudu.Protams pilsētā dūmi smird un traucē citiem bet redzat kādu naudu grib nokāst ha hāā.Un kūpināta gaļa arī izraisa vēzi un kūpināta siera desa ????

  08.11.2015 20:00

 • Inta
  0

  Inta

  Varbut driz Jāņu ugunskura dūnu ari bus indīgi un aizliegti ?!

  06.11.2015 12:59

 • saimnieks
  0

  saimnieks

  Dedzināšana ir sliņķu atrisinājums. Ar lapām, un ar daudziem citiem dārza atkritumiem, ir jāveido komposta kaudze. Tas videi ir daudz draudzīgāk.

  05.11.2015 02:15

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas