Daži Latvijā uzņemtie bēgļi paguvuši iemācīties latviešu valodu A līmenī

2 komentāri

“Vairāki bēgļi ir apguvuši profesiju. Šis projekts parādīja, ka latviešu valodas apguve tādā pakāpē, lai cilvēki varētu atrast darbu, ir iespējama, mums ir vairāki bēgļi, kas nolikuši A1 un A līmeni. Tas nozīmē, ka viņi iegūst arī patstāvīgākās uzturēšanās atļaujas,” stāsta Sandra Zalcmane, biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja.

Šis projekts noslēdzās 30. jūnijā, un nav zināms, kad būs nākamais. Savukārt tas nozīmē, ka pašlaik Latvijā gan nedarbojas nekāda integrācija – ne valsts, ne nevalstisko organizāciju līmenī. Tos cilvēkus, kuriem nepieciešama palīdzība, biedrība tagad konsultē brīvprātīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan Latvijā bēgļu uzņemšanas sistēma darbojas jau 17 gadus, šajā laikā joprojām nav iedibināta šādu cilvēku integrācijas politika. Līdz šim ar bēgļu vai alternatīvā statusu ieguvēju iekļaušanu sabiedrībā nodarbojusies tikai viena organizācija – biedrība Patvērums Drošā māja. Vairāku gadu garumā īstenoti dažādi projekti, ko finansē Eiropas bēgļu fonds. Visi šie pasākumi bija uz noteiktu laiku – pēdējais ilga pusotru gadu.

Jau gada beigās Latvijā var ierasties pirmie patvēruma meklētāji, ko valdība apņēmusies mūsu valstī uzņemt. Sagaidāms, ka daļa no viņiem arī iegūs bēgļu statusu, kas nozīmē, ka viņi varēs šeit ilgstoši uzturēties. Tomēr aktuāls ir jautājums, kā šie cilvēki spēs šeit iekļauties, jo bēgļu integrācijas politika Latvijā nepastāv.

Skaties video!

2 komentāri

TOP komentāri

 • žēl
  +3

  žēl

  Žēl arī ka bēgļi par katru nepilngadīgo bērnu saņems 76 eiro mēnesī,bet mēs par saviem mazajiem ķipariem tikai 11 eiro :( sajūta tāda ka mēs būtu kaut kadi iebraucēji,ne vietējie!

  01.08.2015 12:02

 • mamma
  +3

  mamma

  Vajadzetu vairak domat par tautiesu lidzcilvekiem,ka palidzet,nevis begliem ...

  01.08.2015 11:57

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas