Dažas pašvaldības godīgi atzīst, ka nespēs dot bēgļiem visu, ko viņi prasa

4 komentāri

Pēc ilgi apspriestā bēgļu uzņemšanas plāna apstiprināšanas valdībā premjere un ministri jau šodien steidzās par to stāstīt pašvaldību vadītājiem. Tomēr novados joprojām valda zināms satraukums un neziņa, kur bēgļi paliks, un, ja pie mums, kas par viņiem maksās? Tādēļ Pašvaldību savienības dome aicināja valdību apmaksāt pašvaldībām bēgļu radītos izdevumus, kā tulki un īpašie asistenti, kas bēgļu bērniem nepieciešami mācībām.

Atklājot Latvijas pašvaldību vadītāju sanāksmi, premjere Laimdota Straujuma atkārtoti akcentēja bēgļu uzņemšanas atbalstītāju galveno tēzi. Tomēr ar cēlām jūtām vien nepietiek, lai nomierinātu satrauktos prātus novados. Pašvaldību vadītāji cer no valdības sagaidīt, lai tā apmaksā novadu aprūpē nonākušo bēgļu radītos izdevumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tie būtu tulki un mācību asistenti bēgļu bērniem. Piemēram, Jelgavas mērs Andris Rāviņš, atsaucoties uz viņa pašvaldībai jau esošo pieredzi, norādīja, ka bez šādiem asistentiem nekādi neiztikt. Tāpat pašvaldības uztrauca jautājums – kur bēgļiem dzīvot.

TV3 speciālreportāža – bēgļu dzīve Libānā:

“Mums nav nekādu resursu, mums nav dzīvojamā fonda, lai varētu nodrošināt mūsu novadā. Arī ar darbavietām nemaz tik vienkārši nav,” teic Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska. Valdības pārstāvji uz to atbildēja, ka bēgļu uzņemšanas plāns nav akmenī cirsts. Tomēr nekādus radikāli jaunus risinājumus pašvaldībām nesolīja.

“Visdrīzāk, ka par 139 eiro viņi nevar šādu te platību noīrēt, un, protams, ka viņi vērsīsies pie jums. Un, kā jau es teicu, vēlreiz. Jums būs tas pats, kas kā Latvijas iedzīvotājiem. Ir pašvaldības, kur ir pabalstu sistēma, un tas atkal ir izdevumi, kuru pēc tam caur VARAM jums tiek kompensēti,” saka Ilze Pētersona-Godmane.

Jāatgādina, ka arvien nerimstošās bēgļu krīzes dēļ Latvija piekritusi uzņemt ap 700 patvēruma meklētāju, kas pagaidām uzturas Dienvideiropā.

Skaties video:

4 komentāri

TOP komentāri

 • Juris Filipsons
  +2

  Juris Filipsons

  Ipasi,noziedzigi stulba Laimdota Straujuma,nu naciet jus milie bernini slepkavas,laupitaji,izvarotaji,panemiet visu kas mums palicis no musu nabadzibas,dosim mes jums savas 100Ls pensijas,medicinas aprupi,dzivoklus,visu ko vien jus banditi,slepkavas velaties un pateiciba latviesu tautai par viesmilibu,nocertiet mums galvas

  15.11.2015 12:48

 • Lolita Luce( Liepa)
  +2

  Lolita Luce( Liepa)

  oi,nedos labpratigi panems bez prasišanas un pamegini vinus piemeram izdzit no dzivokla..

  11.11.2015 08:16

 • Nu re
  +2

  Nu re

  Dikti lielas grūtības manam bērnam dot visu, ko prasa.

  04.11.2015 20:46

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas