Daugavpils ievieš taupības režīmu 

0 komentāri

Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis (Latgales partija) izņēmis no domes sēdes dienas kārtības jautājumu par dārgas automašīnas iegādi pašvaldības vajadzībām, skaidrojot – kamēr pašvaldība nav atrisinājusi problēmas ar atsevišķiem projektiem, ir jāievieš taupības režīms.

Kā vēsta Daugavpils pilsētas pašvaldība, domes sēdē šodien bija plānots lemt par 50 000 eiro (ar PVN) vērtas automašīnas iegādi pašvaldības vajadzībām. Neskatoties uz to, ka minētais jautājums jau ticis skatīts domes finanšu komitejā un lielākā daļa tās locekļu šo lēmumprojektu bija atbalstījusi, Daugavpils mērs nāca klajā ar iniciatīvu šo jautājumu neiekļaut dienas kārtībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Es uzskatu, ka patlaban pašvaldība nevar atļauties liekus tēriņus. Vismaz līdz tam brīdim, kad atrisināsies problēma ar projektiem, kuros piedalījās firma Gādība. Domē ir saņemta Reģionālās attīstības aģentūras vēstule par to, ka pašvaldībai būs jāatmaksā 1,5 miljoni eiro saistībā ar šīs firmas pārkāpumiem. Notiek pārrunas ar valdību, kādā veidā segt pašvaldības zaudējumus. Bet, kamēr problēma nav atrisināta, jāievieš taupības režīms,” paskaidroja Lāčplēsis.

Firma Gādība savulaik vinnēja 14 konkursos visā Latgalē un ieguva pasūtījumus skolu remontiem Daugavpilī, Ambeļu kultūras namā, kā arī citu objektu būvniecībā. Taču pēc tam kļuva zināms, ka Valsts ieņēmumu dienests nelikumīgi izsniedzis izziņu par nodokļu nomaksu. Tieši šī iemesla dēļ Eiropas Savienības finansējums ir jāatgriež.

Vaicāts, kāpēc par pārkāpumiem, kurus pieļāvusi valsts iestāde, ir jāatbild pašvaldībai, Lāčplēsis paziņoja, ka, lai atrastu pilsētai labvēlīgu risinājumu, viņš radušos situāciju jau apspriedis Finanšu ministrijā, konsultējoties ar speciālistiem, un patlaban šo jautājumu plāno apspriest arī ar Ministru prezidenti.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas