Daugavā pazeminās ūdens līmeni; ko tas nozīmē?

0 komentāri

Ūdens līmenis Daugavā, Rīgas HES teritorijā, no šodienas, 3. augusta, tiks pazemināts par pusotru metru. Tas nepieciešams, lai veiktu Rīgas HES betona nogāžu remontu. Šogad notiks pēdējie plašie darbi.

Dambja kopējais garums ir 13,6 kilometri, un šogad remontdarbi norit pēdējā – aptuveni trīs kilometrus garā posmā. Tajā noņems bojāto betonu un uzklāts jaunu kopā ar aizsargpārklājumu.
Betona stiprinājumu atjaunošana šogad izmaksās vairāk nekā četrus miljonus eiro, un darbus iecerēts pabeigt līdz septembra vidum.
Rīgas HES nogāžu stiprināšana sākās jau 2006. gadā. Paredzams, ka remontdarbi nodrošinās dambja ekspluatāciju turpmākos trīsdesmit gadus.
Nākamajos gados ūdenslīmeņa pazemināšana notiks uz īsāku laiku nekā līdz šim – tikai, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu.

ATL. Pēc brīža par to plašāk tiešraidēs no Rīgas HES apkārtnes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas