Daudziem jauniešiem nav vajadzīgo prasmju, lai varētu strādāt

0 komentāri

Viens no galvenajiem jauniešu bezdarba iemesliem ir darba tirgum atbilstošu praktisko iemaņu trūkums. Visā Eiropas Savienības līmenī ar šo problēmu vēlas cīnīties, attīstot profesionālo izglītību un mudinot uzņēmējus profesionālo skolu audzēkņiem piedāvāt papildināt praktiskās zināšanas. Šai tēmai velta Eiropas Savienības amatpersonu tikšanās pirmdien notika Rīgā.

Amatpersonas vienojās, ka izeja no pašreizējās bezdarba krīzes ir profesionālās izglītības stiprināšana. To vajag darīt, lai būtu vairāk tādu jauniešu kā Toms, kurš Ogres tehnikumā apgūst elektronikas tehniķa specialitāti. Viņš jau no paša pirmā kursa strādā prakses vietā – uzņēmumā Hanzas Elektronika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ogres tehnikuma direktore stāsta, ka ir liels darbs uzņēmējus pārliecināt piešķirt prakses vietas studentiem. Tomēr aizvien vairāk palielinās uzņēmumu izpratne, ka tas ilgtermiņā atmaksājas.

Pie līdzīgiem secinājumiem nonākusi arī Eiropas Savienība. Tās ministri un amatpersonas šodien apņēmās ieguldīt profesionālajā izglītībā, lai jaunieša ceļš no skolas galda līdz darba galdam būtu īss un raits.

Latvijā prakses vietas profesionālo skolu audzēkņiem jau no 1. kursa piedāvā 177 uzņēmumi. To skaits strauji pieaudzis pēdējo divu gadu laikā, stāsta nozares ministre.

Piedāvājot prakses vietu šodien, uzņēmumi iegūs labu darbinieku nākotnē. Arī Toms pieļauj, ka turpinās strādāt Hanzas elektronikā arī pēc mācībām Ogres tehnikumā.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas