Iespējams, daudzās skolās bērni sliktāk mācās nelabās gaisa kvalitātes dēļ

0 komentāri

Oglekļa dioksīda jeb CO2 mērījumi vairākās Latvijas skolās liecina, ka lielu dienas daļu bērni ir spiesti uzturēties telpās, kur gaisa kvalitāte nav laba. Eksperti norāda, ka pārāk augsts CO2 līmenis tiešā veidā ietekmē bērnu koncentrēšanās spējas.

Neatkarīgi no tā, ka klases vairāk vai mazāk tiek vēdinātas, tas acīmredzot tomēr nav pietiekami. CO2 līmeni var visai precīzi izmērīt ar īpašu iekārtu, turklāt to var izdarīt katrs cilvēks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

Ne pārāk liels CO2 līmenis ir svarīgs, piemēram, tad, ja mazu bērnu atstāj istabā diendusā. Tur, kad logi ir aizvērti, bet CO2 ir “saelpots”, tā līmenis var strauji pieaugt. Ja ir par liels CO2 līmenis, tad bērnam rodas dažādas problēmas – miegainība, galvassāpes, enerģijas trūkums.

Skolās pārāk liels oglekļa dioksīda līmenis nozīmē to, ka bērni kļūst nemierīgi, pasliktinās uztvere un zūd koncentrēšanās spējas – proti, bērni var sliktāk uztvert mācību vielu.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas