Daudzas Latvijas skolas grožus ņems savās rokās un bērniem mācīs tikumību

2 komentāri

Nesagaidot Izglītības ministrijas noteikumus, daudzās skolās tikumības jautājumus apspriedīs vairāk nekā līdz šim.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka vasaras sākumā Saeimā izvērtās asas debates par nepieciešamību skolās ieviest tikumības audzināšanu. Pēc kaismīgām diskusijām tautas priekšstāvju vairākums tomēr atbalstīja pretrunīgi vērtētos labojumus Izglītības likumā un noteica šādi: vadlīnijas par to, kas ir tikumiska audzināšana, būs jānosaka Izglītības ministrijai. Jaunais mācību gads tūlīt būs klāt, bet ministrijā vadlīnijas vēl nav izstrādātas. Augusta beigās plānots izveidot darba grupu, kurai būs jāizstrādā priekšlikumi par tikumisko audzināšanu skolās. Taču daudzas skolas gatavas ņemt grožus savās rokās un jau šogad pastiprināti pievērsties tikumības jautājumiem.

Kopumā tikumības jautājums mācību iestādes ir sadalījis divās nometnēs. Daļā mācību iestāžu darbs stundās turpināsies tāpat kā līdz šim. Citās skolās, gluži pretēji, – tikumības jautājumus skolotāji ar skolēniem apspriedīs plašāk nekā līdz šim.

Mācībspēki gan norāda, ka tikumiskā audzināšana sākas ģimenē, un arī līdz šim skolās nekas netikumisks netika pasniegts. Tikmēr Izglītības ministrijā norāda, ka pirmos priekšlikumus par tikumisko audzināšanu skolās darba grupa izstrādās līdz oktobrim.

Video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • ES
  0

  ES

  Jāsāk macīt no septembra, bet pirmos priekšlikumus kungi izstrādās oktobri.Novembri vai decembri apmekles skolas, lai pārbaudītu, kā tos ievēro, vai ir kvalitāte...

  23.08.2015 06:45

 • Neatkarīgās Ziņas
  0

  Neatkarīgās Ziņas

  Tikumība liberāļu izpratnē - regulāri apmeklēt gey praidus,
  Tēva un mātes vietā vecāks N1 un N2,
  Savu dzimumu vienmēr pagūsi izvēlēties tapēc pagaidām tev viņa nav . Galvenās vērtības ir Iphone un karjera utt #edvin

  22.08.2015 19:15

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas