Dānija kļuvusi par iespēju zemi studētgribošiem un gudriem latviešiem

2 komentāri

Dānija kļuvisi par mājvietu daudziem talantīgiem un radošiem Latvijas jauniešiem, kuri izmanto šīs valsts iespēju – iegūt augstāko izglītību bez maksas.

Nekā personīga vadītājs Jānis Krēvics devās uz šo valsti, lai noskaidrotu – kas mudinājis jauniešus doties turp meklēt laimi un zināšanas un kādi ir viņu nākotnes plāni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk
Foto: Nekā personīga/TV3 Ziņas

Foto: Nekā personīga/TV3 Ziņas

Jānis Krēvics, Nekā personīga:

Tikos ar puišiem, kuri veido veiksmīgu karjeru IT sfērā, kļuvuši par šefpavāriem restorānos, tomēr pagaidām saites ar Latviju nav sarāvuši. Tāpat būs stāsts par inženieri, kurš strādā vadošā amatā Dānijas vēsturē apjomīgākajā projektā – jaunas metrolīnijas izbūvē. Arī viņš uzskata, ka Latvijā atgriezīsies un turpinās karjeru šeit. 16 gadus Kopenhāgenā pavadījusi arī kāda māksliniece no Latvijas, kura Dāniju jau sauc par savām mājām. Viņas izstādes rīkotas Londonā, Romā un Ņujorkā. Ja gleznotāja nolems mainīt dzīvesvietu, tā nebūs Rīga, bet Londona, Parīze vai kāda cita pasaules metropole.

Pavisam nesen TV3 Ziņas un Nekā Personīga žurnālisti viesojās Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā, lai izprastu to, kas liek latviešiem veidot dzīvi ārpus dzimtenes. Iemeslu, kāpēc tautieši ir pametuši dzimteni, ir dažādi – kāds aizbraucis ekonomisku apsvērumu dēļ, bet cits, lai iegūtu labāku izglītību vai, tieši pretēji – lai izglītotu citus.

Drīzumā TV3 Ziņas un Nekā personīga dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule parādīs Lielbritānijā, Dānijā un Gruzijā dzīvojošo latviešu dzīvesstāstus. Kas mudinājis tautiešus pamest dzimteni un, vai viņi tuvākajā nākotnē plāno atgriezties? To un vēl daudz ko citu uzzināsiet dokumentālo stāstu sērijā Latviešu pasaule no 22.decembra ik dienu 19:00 TV3 Ziņās un TVPlay!

Visi Latviešu pasaule stāsti tapuši, pateicoties SIA TV3 Latvia uzvarai Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izsludinātajā konkursā Televīzijas sižetu un raidījumu veidošanu par diasporas tematiku 2014. gadā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Anitra
  0

  Anitra

  Pilniigi piekriitu.

  26.12.2014 12:49

 • DNS
  0

  DNS

  Mazmeita studē arhitektūru Dānijā, Horsenā. Un tikai tāpēc, ka Latvijā neizturēja konkursa eksāmenu zīmēšanā, jo pirms tam bija jābrauc regulāri uz apmācībām Rīgā, kas provinces skolniekam nebija pa kabatai. Tā kā mūsu politiķi lai nevaimanā, ka jaunieši aizbrauc uz neatgriešanos, jo paši NEGRIB sakārtot izglītības sistēmu !! Un zīmēt grieķu dievu galvas jau arī nav nepieciešamība nākošajam arhitektam ... Provinciālisms un atpalicība - tas raksturo Latvijas izglītības sistēmu !

  14.12.2014 15:54

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas