Čūskas, krokodilādas… Tie ir tikai daži no eksotiskajiem “suvenīriem”, ko mēģina ievest ieceļotāji

0 komentāri

Čūskas alkohola pudelēs, krokodilādas un čūskādas somas un maki, gliemežvāki un koraļļi. Tā ir tikai daļa no priekšmetiem, ko lidostā atrod ieceļotāju bagāžā un konfiscē. Kā izrādās, lielākajā daļā gadījumu šīs lietas izgatavotas, izmantojot aizsargājamus dzīvniekus, tāpēc īpašniekiem nākas no tām atvadīties.

Vjetnama, Taizeme – tādas valstis. Pērk kā kobru pudelē, bet īstenībā pēdējo septiņu gadu laikā mums nevienas īstas kobras nav bijis. Čūska pudelē ir cita čūska, diemžēl arī iekļauta konvencijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Dabas aizsardzības pārvaldes speciāliste Ilona Vilne stāsta par biežāk valstī ievestajiem nelegālajiem priekšmetiem. Patiesībā siltajās zemēs it visur iegādājamais suvenīrs – čūska pudelē – ir citas sugas čūska, kas izklapēta ar āmuru un, izmantojot sērkociņu, ieguvusi kobrai līdzīgu formu. Šo priekšmetu lidostas muitā konfiscēs tāpat kā aizdomīgus koraļļus, gliemežvākus, čūskādas un krokodilādas aksesuārus. Dabas aizsardzības pārvaldē tiem veic ekspertīzi, lai noskaidrotu, vai tie nav izgatavoti no aizsargājamiem dzīvniekiem.

Foto

Tādējādi ne visus eksotiskos suvenīrus ievest ir aizliegts. Dzīvnieku ādas, tostarp arī kažokādas, valstī var ievest, ja īpašniekam ir tā izcelsmi apliecinošs dokuments, ko parasti var iegūt tirdzniecības vietā vai ražotnē. Dažkārt papildus tam, atgriežoties dzimtenē, nepieciešams noformēt arī citus dokumentus. Taču bieži cilvēki ieved lietas, par kuru nelegālo raksturu pat nenojauš – piemēram, kosmētikas līdzekļus.

Kopumā pērn konstatēti 8 nelegāli priekšmeti, bet 2014. gadā 15 aizsargājamu dzīvnieku izstrādājumi. Šā gada divos mēnešos konfiscēti jau 4 priekšmeti, kas nosūtīti uz ekspertīzi.

Īpašnieki savus suvenīrus vairs nevar atgūt, turklāt privātpersonām sods sasniedz 70 līdz 700 eiro, bet juridiskām personām pat 7000 eiro. Retos gadījumos nākas konfiscēt arī dzīvus dzīvniekus, piemēram, bruņurupučus un mājās audzētus pitonus. Ja dzīvnieki ir pārāk novārdzināti, tiem veic eitanāziju. Tikmēr konfiscēto kosmētiku iznīcina, bet dzīvnieku ādu izstrādājumus un citus priekšmetus pārņem Dabas aizsardzības pārvalde, kas tos turpmāk izmanto iedzīvotāju izglītošanai.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas