Cūku izķeršana turpinās – līdz šim nomedīta 7 871 sieviešu kārtas mežacūka

0 komentāri

Divarpus mēnešu laikā Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) mednieki iesnieguši 7 871 nomedītu sieviešu kārtas mežacūku paraugu. Aktīvākie bijuši mednieki Kurzemes pusē – tur nomedīti vairāk nekā trīs tūkstoši sieviešu kārtas mežacūku.

Lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu meža cūku populācijā, par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šā projekta izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Komisija.

Jāpiebilst, ka samaksu mednieki varēs saņemt arī par februārī un martā nomedītajām sieviešu kārtas mežacūkām.

Lai saņemtu atlīdzību, medniekam, līdz ar aizpildītiem dokumentiem, PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi (ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi sieviešu kārtas meža cūku ārējie dzimumorgāni), ka nomedītā mežacūka ir sieviešu kārtas. Samaksa par šajā mēnesī nomedīto sieviešu kārtas mežacūku tiek veikta nākamā mēneša beigās. Piemēram, samaksu par februārī nomedītajām mežacūkām mednieki saņems marta beigās. Papildu informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 125 mežacūkām.

 

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas