CSDD uzsāk gājēju glābšanas misiju Redzams – tātad dzīvs!

1 komentārs

Ir skolēnu brīvlaiks, un tas nozīmē, ka bērniem ir vairāk brīvā laika. Ja viņi to pavada ārpus mājas, tad  pieaugušajiem ir svarīgi padomāt par viņu drošību. Lai glābtu mazāk aizsargāto satiksmes dalībnieku dzīvības, no trešdienas, 29. oktobra, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) kopā ar vairākiem partneriem uzsākt tumšo gājēju glābšanas misiju Redzams – tātad dzīvs!.

2014. gadā uz Latvijas ceļiem cietuši jau vairāk nekā 700 gājēji, savukārt 50 cilvēkiem, gājiens uz mājām vai kādu citu galamērķi, beidzies traģiski. Redzot šo dramatisko upuru skaitu, CSDD kopā ar partneriem šodien sāk jaunu kampaņu.

Degpunktā komanda, kopā ar Satiksmes ministru Anriju Matīsu, CSDD priekšnieku devās izbraucienā, lai pārliecinātos cik redzami, vai neredzami ir gājēji.

Tumši, slikti izgaismoti posmi ir arī pilsētās un citās, blīvi apdzīvotās vietās. To pierāda arī skaudrā statistika – vairāk nekā puse no bojāgājušajiem gājējiem, notriekti tieši pilsētā, nevis uz kāda klusa lauku ceļa.

Nenoliedzami, atstarojošajās vestēs, līdz šim pārsvarā ierasts redzēt tikai policistus, sētniekus un ceļa strādniekus. Taču no šā gada rudens, ārpus apdzīvotām vietām un apgaismotiem ceļa posmiem, vietās, kur gājējiem nav izveidota atsevišķa ietve, ikvienam jābūt šādai labi pamanāmai vestei – tas nu ierakstīts likumā.

Nenoliedzami, spilgtā, atstarojošā veste, ne tikai sargā gājēju, bet arī palīdz autovadītājiem.

Plašāk skatieties Degpunktā sagatavotajā sižetā.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Leonīds
  0

  Leonīds

  Kampaņa slepkavu attaisnošanai. Tagad drīkst braukt virsū visiem, kam nav vestes. Pilnīgi visa atbildība tiek uzvelta gājējiem.
  Sākās ar atstarotājiem, bet, kad daudziem parādījās atstarotāji, slepkavām palika arvien grūtāk attaisnot savu rīcību. Protams, arī tagad, kā iepriekš dažos plašsaziņā izskanējušos aizdomīgos gadījumos, var notriekt cilvēku un noņemt no viņa atstarotājus/vestes un „sirdsapziņa” tīra.
  Pietiek palasīt komentārus, lai pārliecinātos, ka daudzi atzīstas, ka tīšām brauc virsū - baida (neesmu pārliecināts par slepkavnieciskām nosliecēm, bet vismaz vārdos arī tas nav retums) gājējus, kam nav atstarotāju. Kampaņas pilnais nosaukums: Redzams = dzīvs, neredzams = drīkst nogalināt!

  02.11.2014 21:39

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas