Cīņā par LU rektora vietu iesaistīsies datoriķis Borzovs un biologs Muižnieks

0 komentāri

Par nākamā Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu cīnīsies Juris Borzovs un Indriķis Muižnieks. Visticamāk, tieši viens no viņiem stāsies pašreizējā rektora Mārča Auziņa vietā.

Pirmais kandidāts Juris Borzovs ir 65 gadus vecs profesors, un kopš 2009. gada ieņem LU Datorikas fakultātes dekāna amatu. Šīs fakultātes izveide un attīstība tiek minēta kā viens no viņa nozīmīgākajiem darbiem. Kā vēl viens no viņa ”plusiem” ir spēja zinātni un mācības sasaistīt ar praktisko dzīvi.

Savukārt otrs kandidāts ir 61 gadu vecais profesors Indriķis Muižnieks. Viņš ir LU zinātņu prokrektors un Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs. Kā viņa priekšrocība tiek minēts tas, ka viņš varētu nodrošināt pēctecību un veiksmīgi turpināt pašreizējā rektora Mārča Auziņa iesākto.

Rektoru ievēlēs uz četriem gadiem, un izvēle 4. jūnijā būs jāizdara universitātes Satversmes sapulcei, kurā pamatā pārstāvēti mācībspēki. Pēc tam rektoru apstiprinās valdība.

M. Auziņš, kurš šajā amatā bijis jau divus termiņus pēc kārtas un šogad nevar pretendēt, izteicis gatavību kļūt par Valsts prezidenta kandidātu.

 

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas