Cīņā par LU rektora vietu iesaistīsies datoriķis Borzovs un biologs Muižnieks

0 komentāri

Par nākamā Latvijas Universitātes (LU) rektora amatu cīnīsies Juris Borzovs un Indriķis Muižnieks. Visticamāk, tieši viens no viņiem stāsies pašreizējā rektora Mārča Auziņa vietā.

Pirmais kandidāts Juris Borzovs ir 65 gadus vecs profesors, un kopš 2009. gada ieņem LU Datorikas fakultātes dekāna amatu. Šīs fakultātes izveide un attīstība tiek minēta kā viens no viņa nozīmīgākajiem darbiem. Kā vēl viens no viņa ”plusiem” ir spēja zinātni un mācības sasaistīt ar praktisko dzīvi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt otrs kandidāts ir 61 gadu vecais profesors Indriķis Muižnieks. Viņš ir LU zinātņu prokrektors un Bioloģijas fakultātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras vadītājs. Kā viņa priekšrocība tiek minēts tas, ka viņš varētu nodrošināt pēctecību un veiksmīgi turpināt pašreizējā rektora Mārča Auziņa iesākto.

Rektoru ievēlēs uz četriem gadiem, un izvēle 4. jūnijā būs jāizdara universitātes Satversmes sapulcei, kurā pamatā pārstāvēti mācībspēki. Pēc tam rektoru apstiprinās valdība.

M. Auziņš, kurš šajā amatā bijis jau divus termiņus pēc kārtas un šogad nevar pretendēt, izteicis gatavību kļūt par Valsts prezidenta kandidātu.

 

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju!

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas