Cilvēki vecumā virs 65 gadiem ir mazāk pakļauti nabadzības riskam

0 komentāri

Latvijā cilvēki virs 65 gadiem ir mazāk pakļauti nabadzības riskam nekā visas citas vecuma grupas, secināts Pasaules Bankas ekspertu pētījumā Aktīvās novecošanās izaicinājumi ilgākam darba mūžam Latvijā.

Mazāk nabadzības riskam par cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem pakļauti vien cilvēki vecumā no 25 līdz 29 gadiem. Nabadzības riskam pakļauto cilvēku skaits vecumā virs 65 gadiem svārstās no aptuveni 11% līdz 14%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pasaules Bankas eksperti norāda, ka tas saistāms ar to, ka individuāli senioru pensijas ir lielākas nekā cilvēku ap 50 gadiem darba samaksa, ņemot vērā, ka vecākiem darbiniekiem algas mēdz būs zemākas.

Savukārt starp pieaugušajiem visvairāk nabadzības riskam ir pakļauti cilvēki ap 50 gadiem – nedaudz vairāk nekā 20%. Pasaules Banka secinājusi, ka cilvēki ap 50 gadu vecumu visvairāk paļaujas uz ienākumiem no darba. Darba zaudēšana, zema alga un neregulārs darbs var novest šīs grupas cilvēkus nabadzībā.

Tāpat pētījumā secināts, ka visvairāk nabadzībai ir pakļauti jaunieši – vecumā no 15 līdz 19 gadiem. Šīs grupas iespēja nonākt zem nabadzības sliekšņa svārstās ap 25%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas