Cilvēki turpina pazust mežos

0 komentāri

Ik gadu daudzi Latvijas iedzīvotāji dodas mežos. Daži no viņiem neatgriežas mājās tad, kad plānojuši un solījuši. Arī šo nedēļu, gluži kā aizvadīto, glābēji sāk ar ziņām par valsts mežos un purvos meklētiem cilvēkiem.

Ja laiks mūs lutina ar patīkamu atvasaru un bagātīgu sēņu un ogu ražu, tad, protams, ļaudis ņem grozus rokās un dodas klaiņot pa mežiem. Lielākā daļa kā aizgājuši, tā pārnāk mājās, bet dažiem tomēr nepaveicas.

Siguldas novadā glābēji no kūdras purva iznesa kādu nomaldījušos sievieti un nodeva viņu mediķiem, kuri konstatēja sievietes nāvi.

Mediķi vēl aizvien aicina ļaudis neiet mežā pēc sēnēm un ogām vieniem un nosauc arī tā dēvētās riska grupas, kuriem apmaldīties ir visbīstamāk – tie ir veci cilvēki un ļaudis ar jau esošām veselības problēmām.

Ieteikumi, protams, ir vēl aizvien vecie un bieži atgādinātie – ņemt līdzi medikamentus, ja tādus lietojat, uzlādēt telefonus, pateikt tuviniekiem, kurp dodaties un cikos atgriezīsieties, vilkt košas drēbes un neiet vienatnē.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas