Cilvēki tiešām vēlas palīdzēt! Asins nodošanas punktu Rīgas 1. slimnīcā apmeklējuši jau 844 donori

0 komentāri

Kopš Valsts asinsdonoru centrs (VADC) jau otro gadu pēc kārtas no decembra līdz martam ir atvēris asins nodošanas punktu Rīgas 1. slimnīcā, asinis ziedojuši 844 donori, nu kuriem 180 donoru kustībai pievienojušies pirmo reizi.

Kopumā no 2016. gada sākuma līdz šim brīdim VADC ir ziedotas 5427 asins devas. Janvārī – 2562 asins devas, februārī – 2005.

Līdz ar siltāka laika iestāšanos, izbraukumus atsācis VADC specializētais autobuss, kurā asinis donori varēs nodot gan pie Brīvības pieminekļa, gan pie Dailes teātra un tirdzniecības centriem Alfa un Domina, kā arī ārpus Rīgas.

Jau ziņots, ka pērn visā Latvijā asinis ziedojuši 34001 donori: 16828 sievietes un 17173 vīrieši, tomēr lielākoties cilvēki aicinājumam ziedot asinis atsaucas neregulāri. Kā zināms, asinis var uzglabāt tikai 35 dienas, tādēļ tik ļoti nepieciešamās asins devas ik dienu ir uz riska robežas.

Pašlaik īpaši nepieciešamas 0-, B-, A- grupu asinis.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas