Cilvēki norūpējušies, ka gulbji varētu iesalt ledū

0 komentāri

Kad gaiss atdziest līdz ziemai raksturīgiem mīnusa grādiem, tad salst ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem. Ļaudis ir nobažījušies, ka tik ļoti skaistie gulbji var nonākt nāves briesmās.  

Ņina katru dienu nāk uz Ķengaraga promenādi ar baltmaizes klaipiņu rokās. Vismaz vienu reizi dienā, ja sanāk, tad divas reizes. Gan pa dienu, gan vakarpusē. Sievietei ļoti patīk gulbji. Viens lielais gulbju papus un 11 nu jau teju vai pieaugušie bērni. Jo laiks kļūst aukstāks, jo vairāk Ņina uztraucas par saviem acuraugiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Un ne jau tikai Ņina satraucas, ka gulbji, kuri augu dienu pavada ūdenī, var vienkārši iesalt aizsalstošajās upēs un ezeros un tā arī nomirt. Skaisto putnu ir žēl daudziem, un, sākoties ziemai, gan ornitologi, gan ugunsdzēsēji saņem daudzus zvanus, kas ziņo par iesalušiem gulbjiem. Glābēji nevar uz šādiem izsaukumiem nebraukt, tāpēc vienmēr brauc lūkot un kaut ko darīt. Tikmēr ornitologi notiekošo sauc par cirku.

Ugunsdzēsējs – glābējs Juris Blūzmanis stāsta, ka šajās brīvdienās bijuši deviņi izsaukumi par iesalušiem gulbjiem, nevienā no tiem satraukumam nav bijis pamata.

Iesalt ledū reāli varot tikai jaunie, tātad pelēkie gulbji, taču viņu darbība līdz ar to par to liecinās. Proti – viņi cīnīsies, lai atbrīvotos, nevis gulēs, galvu mierīgi aiz spārna aizlikuši. Tāpēc gan ornitologi, gan glābēji aicina cilvēkus – mazliet pavērot putnu, nevis uzreiz ņemt rokās telefonu, jo, kamēr ugunsdzēsēji darbosies ar veselo gulbi, citur viņu palīdzība var būt nepieciešamāka.

Tāpat laikā, kad lielajiem un skaistajiem putniem jādodas prom no Latvijas, viņus iesaka nebarot, lai viņi, vienkārši sakot, – nepierastu un nepārdomātu. Barot viņus drīkst tikai Ķengaragā, jo netālu ir vienmēr neizsalstošs ūdens, kur viņi, pieēdušies cilvēku doto maizi, var dzīvot.

Laika ziņas

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā