Cilvēki no Latvijas ziedo Tuvo Austrumu konfliktu bēgļiem

0 komentāri

Konflikti Tuvajos Austrumos ir vainagojušies ar šajā gadsimtā lielāko humāno katastrofu. Pēc ANO aplēsēm no Sīrijas vien bēgļu gaitās devušies 3 miljoni cilvēku. Kamēr dažādas organizācijas meklē risinājumus bēgļu situācijas uzlabošanai, palīdzībā cietušajiem iesaistījušies arī cilvēki no Latvijas! vairāk stāsta Kristaps Tālbergs.

ANO bērnu fonds septembrī ziņoja, ka no Sīrijas bēgļu gaitās devušies jau vismaz miljons bērnu, un daudzi no viņiem redzot kara šausmas zaudējuši pat spēju runāt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Mācītājs, akcijas Zvaigzne austrumos organizators Pēteris Eisāns:
Mani satrieca, kad es dzirdēju par bērniem, kas tiek nogalināti bezjēdzīgi vai viņi paliek bez mājām, bēg kalnos, bēg kur vien var aizbēgt un pirmā mirklī bija liela bezpalīdzība, ko tad es tur varu darīt, jo tas ir tālu, es tur nevienu nepazīstu, es nevaru palīdzēt.

Mācītājs Pēteris Eisāns nepalika vienaldzīgs, bet turpināja interesēties par iespējām iesaistīties un palīdzēt. Veiksmīgi nodibināja kontaktus ar organizācijām Jordānijā, kuras rūpējas par bēgļiem no Sīrijas un Irākas un noskaidrojis vajadzības – izveidoja akciju Zvaigzne austrumos.

Iedzīvotāji Latvijā tika aicināti katrs piepildīt kurpju kasti ar dāvaniņām bērniem. Rotaļlietām, radošiem priekšmetiem, zīmuļiem, krāsojamām grāmatām vai mīkstām mantiņām.

”Tas, ko es redzēju, bija tas, cik ļoti atsaucīgi ir cilvēki Latvijā, cik mīlestības pilni, no mazām lauku skolām man zvana un saka, ziniet mēs bijām domājuši, ka būs 20, bet mums sanāca 40 kastītes, vai bērni ar īpašām vajadzībām, bija vīrs kurš pats ir neredzīgs, bet viņš zvanīja un saka, ka viņš gribētu sarūpēt un uztaisīt kastīti. Nepazīstami sabiedrībai cilvēki , tai pat laikā arī kādi ļoti zināmi cilvēki, un mēs visi vienojāmies, ka mēs kaut ko izdarām,” stāsta Pēteris Eisāns.

Akcijā iesaistījās gan dziedātājs Intars Busulis, hokejis Māris Bičevskis, režisors Kārlis Auškāps un daudzi citi. Kopā savācot vairāk nekā trīs ar pusi tūkstošus kurpju kastes– vairāk nekā bija plānots. Protams, uz kopējā bēgļu skaita tas ir maz, taču tomēr neliels iepriecinājums tiem bērniem, kas tās saņems. Dāvaniņas uz Jordāniju ar dzelzs lidojošu ziemeļbriedi plānots nogādāt nākamnedēļ.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas