Cilvēka bioloģiskais vecums var krietni atšķirties no pases datiem

1 komentārs

Cilvēka bioloģiskais vecums var atšķirties pat par vairākiem gadu desmitiem no dzimšanas gada, kāds ir ierakstīts pasē.

Kas ir bioloģiskais vecums, un kāpēc vieniem tas ir krietni lielāks par faktisko, bet citiem – ievērojami mazāks? Izrādās, lai to pētītu, izveidota vesela zinātnes nozare. Ne tikai novecošanās novēršanas dakteri, bet arī ģimenes ārsti seko līdzi atklājumiem. Izrādās, ka cilvēkiem ir tādi gēni, kas nosaka vecumu. Teorētiski – ja tos izmainītu, tad cilvēki varētu dzīvot pat 200 gadus, un tas būtu normāli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr, lai patiesi noteiktu bioloģisko vecumu, jāveic virkne dažādu analīžu. Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis norāda, ka bioloģisko vecumu var mazināt ar aktīvu dzīvesveidu un nervu stresa mazināšanu, kas ir pirmajā vietā, kā arī uzturu. Tāpat nelietot atkarību izraisošas vielas, būt ne vien fiziski un sociāli aktīvam, kā arī daudz uzturēties svaigā gaisā.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • EIFR.
    0

    EIFR.

    šodien - nekur negribēju iet (ir jau 80.), saņēmos, izgāju ar nūjām, pārnācu laimīga... pat sārtums vaigos - veselīgs... smaids un smiekli (protams par sevi).... Kaut jums visiem tā būtu! Veiksmi jums!

    27.02.2015 21:54

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas