Centrāltirgus pārtikas kvalitāte ir ļoti pasliktinājusies, konstatē PVD

0 komentāri

Kopš likvidēta kvalitātes kontroles laboratorija, Rīgas Centrāltirgū būtiski pasliktinājusies situācija, tā secina Pārtikas un veterinārais dienests. Kopš laboratorijas slēgšanas deviņiem tirgotājiem apturēta darbība, tāpat četru mēnešu laikā tirgotājiem piemērota arī soda nauda vairāk nekā 3000 eiro apmērā. Tirgū uzskata, ka pārbaudes būtu jāveic valsts iestādei, bet patērētāju tiesību aizstāvji akcentē, ka zaudētāja lomā paliek pircējs.

Jūnija sākumā Rīgas Centrāltirgū tika likvidēta kvalitātes kontroles laboratorija. Kā galvenais iemesls minēts tas, ka laboratorijas funkcijas lielā mērā pārklājas ar Pārtikas un veterinārā dienesta pienākumiem. Tas nozīmē, ka šobrīd jau četrus mēnešus produktu kvalitāte lielā mērā balstās uz pašu pārdevēju sirdsapziņas. Pārtikas un veterinārais dienests noliedz, ka dienesta pārbaudes būtu pārklājušās ar tirgus laboratorijas darbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto:

 

Dienests no 1. jūnija līdz 30. septembrim Centrāltirgū ir veicis 163 pārbaudes, ir noformētas 43 pārkāpumu lietas un 9 tirgotājiem apturēta darbība. Lielākoties nav ievērotas higiēnas prasības un temperatūras režīms, kā arī tirgoti veci produkti. Par šiem pārkāpumiem PVD neesot informējis administrāciju, jo tie nav apdraudējuši patērētāju dzīvību un veselību. Attiecībā uz laboratorijas likvidāciju Centrāltirgus administrācija norāda, – tā bijusi reorganizācija, atsakoties no laboratorijas kā ārštata pakalpojuma.

Turklāt pārtikas produktu aprites uzraudzība esot jāīsteno valsts iestādei – proti, PVD. Dienests vasarā minēja, ka kvalitāte jākontrolē arī pašiem tirgotājiem. Pa vidu šiem birokrātiskajiem strīdiem zaudētāja lomā ir pircējs – tā atzīst patērētāju tiesību aizstāvji.

Asociācijā saka, – uzraudzībai ir jābūt nepārtrauktai, jo uz spēles likta patērētāju veselība un pat dzīvība. Tikmēr PVD iesaka Centrāltirgum apsvērt iespējas ieviest modernus kontroles risinājumus, kā novērst šā brīža situāciju. Bet Centrāltirgus rosina uz aktīvāku sadarbību ar PVD, lai cīnītos pret negodprātīgiem pārdevējiem, un šajā cīņā aicina iesaistīties arī pircējus. Bet, kamēr tiek runāts un meklēti kompromisi, pircējam pašam vien jāsaprot – pirkt vai nepirkt preci tirgū.

Skaties video:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas