Caurspīdīgajiem plastmasas maisiņiem ieviesīs maksu

0 komentāri

Iespējams, šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā mazie, caurspīdīgie plastmasas maisiņi lielveikalos vairs nebūs pieejami bez maksas.

Savukārt lielie iepirkumu maisiņi varētu kļūt vēl dārgāki – to paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecere šogad paaugstināt maisiņiem piemērojamo Dabas resursu nodokli par vairāk nekā 20%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr Eiropas Savienības direktīvas paredz to, ka maisiņiem no šā gada noteikti būtu jākļūst par maksas preci, un tās iesaka par katru maisiņu noteikt 10 eirocentu nodokļa likmi, kas būtiski atšķiras no pašreizējā nodokļu aprēķina Latvijā.

Rudīte Vesere, Vides aizsardzības departamenta direktore:

Mēs šobrīd tomēr uzskatām, ka dabas resursu nodoklis ir pietiekami adekvāts instruments. Ja tiek piemērots nodoklis, tad faktiski paliek iespēja tirgotājam pašam novērtēt, kādu summu piedāvāt par šiem maisiņiem, jo faktiski viņiem ir par realizēto maisiņu skaitu un svaru jāmaksā nodoklis, tad viņi, protams, ir ieinteresēti samazināt šo patēriņu un izvērtēt visus iespējamos alternatīvos risinājumus.

Ministrija šogad veic arī pētījumu par plastmasas maisiņu lietojumu un, ja Dabas resursu nodokļa paaugstinājums būtiski nesamazinās to izmantošanu, turpmākajos gados varētu ieviest vēl augstāku nodokļa likmi vai citas sankcijas. Vairāk par šo tematu – ziņās astoņos!

Foto

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas