Carnikavas baznīca slēpusi senus apbedījumus un sen pazudušu piemiņas plāksni kritušiem karavīriem

0 komentāri
Carnikavas baznīca slēpusi senus apbedījumus un sen pazudušu piemiņas plāksni kritušiem karavīriem

Veicot Carnikavas baznīcas restaurēšanas darbus, zem vecās betona grīdas ir atrasta piemiņas plāksne Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušiem karavīriem. Šī piemiņas plāksne, kas savulaik baznīcā tika uzstādīta par tautas saziedotajiem līdzekļiem, bija pazudusi daudzus gadus.

Informācija par piemiņas plāksni Carnikavas luterāņu baznīcā bija publicēta 1937. gadā Latvijas Bruņoto spēku laikrakstā Latvijas Kareivis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Uz plāksnes vēstīts: ”Latvijas atbrīvošanas cīņās un pasaules karā kritušiem un mirušiem Carnikavas draudzes dēliem. Lai viegla Jums ir Tēvu zemes smilts! Jūsu upurs Tēvu zemei un viņas slavai, uz viņas brīvību un laimi!” Atrastā plāksne tiks restaurēta, un pēc tam to plānots novietot atpakaļ Carnikavas baznīcā.

Veicot Carnikavas dievnama pamatu izbūves darbus, pagājušajā nedēļā atrasti arī divi seni apbedījumi. Ļoti iespējams, ka tie ir vairāk nekā 300 gadus veci. Baznīcu un visus atradumus ir apsekojusi Valsts kultūras pieminekļu un aizsardzības inspekcija, kas kontrolē dievnama restaurācijas gaitu.

Carnikavas luterāņu baznīca ir iekļauta Valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā kā vietējās kultūras vēstures un kultūras piemineklis. Carnikavas dievnams ir unikāls –tas Siguļos atrodas jau gandrīz 290 gadu, un ir vienīgā koka baznīca, kas saglabājusies Vidzemes piekrastē. Carnikavas dievnama būvniecība tika pabeigta 1728. gadā, un šobrīd baznīca tiek atjaunota, lai tajā atkal varētu notikt dievkalpojumi.

Foto

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas