Bunkuri, akas un bumbu bedres – jauna pastaigu taka Tīreļpurvā

0 komentāri

Ziemassvētku kauju muzeja apmeklētājiem pieejams jauns apskates objekts – vairāk nekā septiņus kilometrus gara pastaigu taka, kurā iespējams apskatīt no Pirmā pasaules kara laika saglabājušos objektus, tostarp bunkurus, akas un bumbu bedres. Savukārt muzejā tapusi Latvijas strēlnieku simtgadei veltīta fotoizstāde.

Ziemassvētku kauju muzejā no šodienas apmeklētājiem atvērta arī 7,2 km gara pastaigu taka, kurā iespējams apskatīt kauju objektus. Taka ir gan pa mežu, gan stigām un meža ceļiem. Lai cilvēki neapmaldītos, tā ir iezīmēta ar norādēm uz kokiem. Pie apskates objektiem novietotas informatīvas plāksnes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt minētajā izstādē apskatāmas fotogrāfijas papildina teksti ar cilvēku atmiņām un laikrakstiem, lai ieskicētu atmosfēru, kādā strēlnieku bataljoni tapa.

Latviešu strēlnieku bataljoni tapa laikā, kad Latvijas valsts vēl neeksistēja un darbojās Krievijas impērijas armijas sastāvā, Latvju zemi aizstāvot no Vācijas karaspēka. Vissmagākā strēlnieku cīņa norisinājās 1917. gadā – Tīreļpurvā, kur šobrīd ierīkots Ziemassvētku kauju muzejs. Šodien tajā atklāta strēlnieku simtgadei veltīta piemiņas plāksne un brīvdabas fotoizstāde.

Foto:

Pirmā pasaules kara laikā kopumā tika izveidoti astoņi strēlnieku pulki, kuros dienēja aptuveni 60 tūkstoši latviešu kareivji. 5000 no viņiem kaujās krita.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas