Bunkuri, akas un bumbu bedres – jauna pastaigu taka Tīreļpurvā

0 komentāri

Ziemassvētku kauju muzeja apmeklētājiem pieejams jauns apskates objekts – vairāk nekā septiņus kilometrus gara pastaigu taka, kurā iespējams apskatīt no Pirmā pasaules kara laika saglabājušos objektus, tostarp bunkurus, akas un bumbu bedres. Savukārt muzejā tapusi Latvijas strēlnieku simtgadei veltīta fotoizstāde.

Ziemassvētku kauju muzejā no šodienas apmeklētājiem atvērta arī 7,2 km gara pastaigu taka, kurā iespējams apskatīt kauju objektus. Taka ir gan pa mežu, gan stigām un meža ceļiem. Lai cilvēki neapmaldītos, tā ir iezīmēta ar norādēm uz kokiem. Pie apskates objektiem novietotas informatīvas plāksnes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt minētajā izstādē apskatāmas fotogrāfijas papildina teksti ar cilvēku atmiņām un laikrakstiem, lai ieskicētu atmosfēru, kādā strēlnieku bataljoni tapa.

Latviešu strēlnieku bataljoni tapa laikā, kad Latvijas valsts vēl neeksistēja un darbojās Krievijas impērijas armijas sastāvā, Latvju zemi aizstāvot no Vācijas karaspēka. Vissmagākā strēlnieku cīņa norisinājās 1917. gadā – Tīreļpurvā, kur šobrīd ierīkots Ziemassvētku kauju muzejs. Šodien tajā atklāta strēlnieku simtgadei veltīta piemiņas plāksne un brīvdabas fotoizstāde.

Foto:

Pirmā pasaules kara laikā kopumā tika izveidoti astoņi strēlnieku pulki, kuros dienēja aptuveni 60 tūkstoši latviešu kareivji. 5000 no viņiem kaujās krita.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas