Brīvprātīgi 3. pensiju līmenī naudu krāj 250 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju

0 komentāri

Brīvprātīgajā pensiju 3. līmenī savus uzkrājumus veido jau gandrīz ceturtdaļmiljons dalībnieku. Pensiju fondos ieguldītie līdzekļi šogad bijuši ienesīgi.

Vislabāk veicies plāniem ar augstāka riska pakāpi jeb tā sauktajiem aktīvajiem plāniem. Kopumā pensiju 2. līmenī vidējais ienesīgums no gada sākuma bijis 2,71% gadā.

Savukārt pensiju 3. līmeņa ienesīgums bijis augstāks – 3,47%. Eksperti to skaidro ar faktu, 3. līmenī likums ļauj veikt lielākus ieguldījumus riskantākajā akciju tirgū.

“Pensiju 3. līmenim šī iespēja nopelnīt no akciju tirgus bija mazliet lielāka nekā pensiju 2. līmenim, kur ieguldījumu ierobežojumi ir mazliet konservatīvāki nekā tiek piedāvāts brīvajā tirgū,” pauda LKA Privāto pensiju fondu komitejas vadītāja Dace Brencēna.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas