Brīvlaiks ir sācies! 10 000 skolēnu pieteikušies NVA piedāvātajos vasaras darbos

0 komentāri

Prieks un līksmība šodien valdīja skolās – skolēni visā Latvijā šodien saņēma liecības jeb sekmju izrakstus. Kārtējais mācību gads ir noslēdzies un sācies vasaras brīvlaiks. Lielākā daļa skolēni garo brīvlaiku izmantos, lai atpūstos un, kā paši saka, beidzot izgulētos, bet daudzi arī vēlas šos mēnešus izmantot, lai nopelnītu. Nodarbinātības valsts aģentūras piedāvātajiem vasaras darbiem pieteikušies 10 000 skolēni.

Mācību gads noslēdzies, liecības saņemtas, un lielākā daļa skolēnu jau gatavi mesties vasaras brīvlaikā. Atpūta gan vēl jāpagaida devītklasniekiem un vidusskolu absolventiem – pēdējie pārbaudījumi vēl priekšā tiem, kuri izvēlējušies kārtot eksāmenu kādā no dabas zinātņu priekšmetiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lielai daļai skolēnu vasaras plāni jau zināmi. Galvenokārt tā ir atpūta, bet ir arī bērni, kas vasarā grasās mācīties. Kādu no trim vasaras mēnešiem daudzi gatavi veltīt darbam. Skolēnu galvenā motivācija ir pašiem nopelnīt naudiņu, lai būtu mazāka atkarība no vecāku maka.

Pieteikties oficiāli apmaksātam vasaras darbam jau tradicionāli piedāvā Nodarbinātības valsts aģentūra. Šajā programmā skolēni var nopelnīt minimālo algu, proti, 370 eiro pirms nodokļu nomaksas. Skolēnu atsaucība bijusi necerēti liela, pieteikušies vairāk nekā 10 tūkstoši skolēnu. Darbavietu ir krietni mazāk, kas nozīmē, ka bērniem būs jāiztur konkurence.

Noteikti arī pašvaldību uzņēmumi, kuros vajadzīgs fotogrāfs, radošas, interesantas profesijas. Skolēni vasaru labprāt arī pavada dažādās nometnēs. Valsts izglītības satura centrā pieteiktas jau gandrīz tūkstoš dažādu nometņu visā Latvijā.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas