Briti neņem pretī jauno Latvijas pilsoņa pasi un uzskata to par viltojumu

41 komentārs

Kāds latviešu puisis devās uz Lielbritāniju strādāt, taču viņam pirmās problēmas sākušās jau lidostā, kur policisti nav ticējuši, ka viņa pase ir derīga. Vēlāk pasi ar jauno dizainu pretī nav ņēmušas arī britu bankas, sakot, ka pase nav derīga.

Kad puisis ieradās Lielbritānijā, viņu aizturēja lidostā uz pusotru stundu, paziņojot, ka pase nav derīga. Nebūšanas izbeidza tas, ka puisim kabatā bija autovadītāja apliecība, turklāt lidostā puisi sagaidījusi māsīca.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču ķibeles ar to nebeidzas. Lai pilnvērtīgi saņemtu algu, puisim bankā ir jāatver konts, taču neviena finanšu iestāde šo pasi ar jauno dizainu neņem pretī.

Skaties foto!

”Stundu viņi pētīja šo pasi un pateica – nē, diemžēl mēs jums kontu nevaram atvērt, jo jūsu pase nav derīga,” stāsta puiša māte. Tāds pats stāsts atkārtojas vēl citās bankās.

Banku ieteikums ir doties uz Latvijas vēstniecību Londonā un nokārtot identifikācijas karti. Taču tas prasa laiku, kā puisim nav, jo puisim darbā esot sacīts – ja nedēļas laikā šis jautājums netiks atrisināts, alga ieskaitīta netiks.

Tikmēr Latvijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) saka, – šāds gadījums tiek dzirdēts pirmo reizi.

Kur īsti ir problēma? PMLP un Ārlietu ministrija saka, – pase puisim tiešām ir derīga, un nav saprotams, kādēļ britiem šī pase nav patikusi. Visdrīzāk izskatās, ka bankas darbinieki nav atzinuši Latvijas jaunā dizaina pases, kas ir spēkā no 1. janvāra. Proti, bankas darbinieki nav pildījuši savu pienākumu un nav sazinājušies ar vēstniecību, lai pārliecinātos par pases derīgumu.

Skaties video!

41 komentārs

TOP komentāri

 • Aivis Svirskis™
  +12

  Aivis Svirskis™

  Latvijas valsts atbildīgo iestāžu ierēdņiem ir jābeidz raustīt plecus, uzvelt vainu citu valstu iestādēm, ja paši nav izpildījuši savu mājas darbu un informējuši par jauna parauga pasēm, kas ir LR Iekšlietu ministrijas un vēstniecību pienākums. Un vispār nepārtraukta pases dizainu maiņa ir debilitātes pazīme, pase nav nekāds skaistuma aksesuārs, un tās diazains nav nepārtraukti jāmaina. Neviena pasaules valsts katru gadu nemaina identifikācijas dokumentu dizainu.

  29.07.2015 22:12

 • skudra
  +8

  skudra

  Katram sava sapratne-es piemēram neko foršu jaunajā pasē nesaskatu!Tā kā tev paši kat kas klibo!

  29.07.2015 21:54

 • Kaspars Namsons
  +7

  Kaspars Namsons

  pasei kaa taadai nav jaabuut kaa pasaku graamatinai ar kkaadu iipashu dizainu, vnk valstviiri mums taadi ar praatinu apdaliiti, taa vietaa lai tieshaam nodarbotos ar kautkaadu probleemu risinaashanu, vini naudu izshkiezh kkaadiem dizainiem kuri 100 gadi nav vajadziigi, man personigi jaunais dizains nekaadas emocijas nerada, bet ari problemas nav bijushas nedz lidosta, nedz kur citur.

  30.07.2015 01:39

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas