Briti atņem Latvijai bērnus. Valsts pieļauj vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā

26 komentāri

Jāapsver iespēja sākt starptautisku tiesvedību pret Lielbritāniju – tādu aicinājumu otrdien izteica Saeimas Demogrāfijas apakškomisijas deputāti. Turklāt rīkoties vajagot strauji, jo jau pēc divām dienām britu tiesa var atņemt Latvijai nu jau kārtējo mazo pilsoni.

Asaras no acīm Lailai Bricei sēdes laikā jānotrauc vairākas reizes. Jau piecus gadus sieviete nesekmīgi cenšas atgūt savu nu jau septiņus gadus veco meitu, kuru par atstāšanu bez uzraudzības viņai atņēma britu sociālie dienesti. Lailas gadījums, ņemot vērā sievietes protestus, ir viens no skaļākajiem, bet šādu gadījumu ir daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Britu atbildīgie dienesti paši ir atzinuši, ka pārkāpj Vīnes konvenciju, jo neinformē Latvijas valsti par mūsu mazo pilsoņu izņemšanu no ģimenēm, izskanēja sēdē.

Foto:

Lai valstij nezustu bērni un būtu iespēja par viņiem cīnīties, ir jāizvērtē iespēja Lielbritāniju par informācijas nesniegšanu sūdzēt tiesā. Tāds uzdevums šodien tika dots atbildīgajām ministrijām. Vēršanās, piemēram, Eiropas Cilvēktiesību tiesā gan varētu būt unikāls solis, neslēpa Ārlietu ministrijas pārstāve.

Tikmēr Saskaņas deputāti uzskata, ka britiem prasība apturēt jebkādus tiesiskos procesus, ar kuriem Brices meita ir nodota adopcijai, ir jāizsaka visaugstākajā – Ministru kabineta – līmenī. Ja iespēja tiks palaista garām, meitenei tiks mainīti personas dati, brīdināja Andrejs Elksniņš. Valdības līmeņa protests piespiedu adopcijai arī ir pēdējais salmiņš, pie kura ķeras Brices advokāte.

Tikmēr Lielbritānijā jau sākusies jauna cīņa – tur kāda vecmāmiņa no Latvijas cenšas iegūt aizbildniecību par vecākiem atņemto mēnesi veco zīdaini.

Skaties video:

26 komentāri

TOP komentāri

 • Laura
  +7

  Laura

  Ne jau tikai Briti to dara arī Norvēģijā un citās valstīs.

  13.10.2015 21:54

 • Vadims Kislovs
  +6

  Vadims Kislovs

  bet vai nevajag pašu latvijas valdību nodot tiesai ar vnk jautājumu - kāpēc latvieši ir tur bet ne savā tēvuzemē un dod tādu iespēju angļiem ? tā būtu godīgāk un korektāk

  14.10.2015 00:13

 • silk
  +6

  silk

  Būtu vienreiz likušies mierā ar to Lailu Brici. Dzēra? Dzēra! Piedzērusies ar bērnu dauzījās pa pilsētu. Pameta vienu, neaprūpētu, mājās uz vairākām stundā. Viņai bija iespēja atgriezt bērnu pie sevis, bet viņa to neizmantoja... Tagad, pēc vairākiem gadiem, attapusies! Latvijas valsts varēja pārstāt blamēties, visādas salašņas aizstāvot, un likties vienreiz mierā! Ceru, ka bērnam ir labi audžuģimenē!

  13.10.2015 22:48

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas