Brīdinājums! Negaisa laikā izvairies no elektroiekārtām

0 komentāri

AS Sadales tīkls, ņemot vērā sinoptiķu prognozes, atgādina iedzīvotājiem par elektrodrošību negaisa laikā, aicinot ievērot pastiprinātas drošības prasības, atrodoties elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā, kā arī nepieciešamības gadījumā ir gatava operatīvi atjaunot elektroenerģijas piegādi, ko varētu izraisīt laikapstākļi.  

Sadales tīkls brīdina iedzīvotājus, ka negaisa, spēcīga vēja laikā var lūzt koki un zari, pārraujot elektrolīniju vadus un radot bīstamas situācijas, kas apdraud iedzīvotāju dzīvību. Uzņēmums aicina netuvoties elektroietaisēm, ja tajās ir iekārušies koki vai zari, vai zemē redzams norauts elektrolīniju vads, jo šāds iekārtu stāvoklis var apdraudēt iedzīvotāju dzīvību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zibens bīstamība Latvijā:

Ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognozes, tuvākajās stundās no rietumu rajoniem Latvijā gaidāms pērkona negaiss, kas pastiprināsies dienas vidū un pēcpusdienā, kad atsevišķos rajonos, galvenokārt valsts vidienē un austrumos gaidāmas stipras lietusgāzes ar nokrišņu daudzumu 15-30 mm, kā arī vēja brāzmas no 15 -19 m/s un vietām gaidāma krusa. Pērkona negaiss, virzoties uz austrumiem, Latviju pametīs tikai nakts sākumā.

Līdz ar to AS Sadales tīkls ir gatava situācijai,  ja tiks izraisīti elektroapgādes traucējumi. Elektrotīklu dispečeri, operatīvo izbraukumu brigāžu elektromontieri un tehniskā virziena personāls visā Latvijā nodrošinās operatīvu elektroenerģijas piegādes atjaunošanu klientiem, ja tas būs nepieciešams.

AS Sadales tīkls aicina iedzīvotājus būt īpaši uzmanīgiem stipra vēja un vētras laikā elektroiekārtu tuvumā un sekot elektroierīču drošas lietošanas noteikumiem. Iedzīvotājiem konstatējot bīstamu situāciju elektrolīniju tuvumā, lūgums rīkoties atbildīgi un nekavējoties ziņot, zvanot pa AS Sadales tīkls diennakts bojājumu pieteikšanas tālruni: 80200404. Redzot zemē guļošu elektrolīnijas vadu vai uz elektrolīnijas uzkritušu koku, nekādā gadījumā netuvojieties tam un neļaujiet to darīt arī citiem!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas