Brexit: valdošās nestabilitātes dēļ bažīgi Latvijas uzņēmēji

0 komentāri

Latvijai Apvienotā Karaliste šobrīd ir septītais lielākais eksporta tirgus. Valdošās nestabilitātes dēļ arī Latvijas uzņēmēji ir bažīgi.

Viena no galvenajām eksporta precēm, kas no Latvijas ostām dodas Lielbritānijas virzienā, ir kokmateriāli. Pērn to vērtība sasniedza teju 400 miljonus eiro. Šis skaitlis ir ievērojams, jo visas pārējās nozares un preces veido vien nepilnus 100 miljonus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kokrūpnieku bažas galvenokārt saistāmas ar faktu, ka apjukums pašā Lielbritānijā var mazināt attīstības tempus, līdz ar to pieprasījumu.

Krītoties mārciņas vērtībai, mazināsies arī ienākumi.

Eksportu uz Britu salām līdzšinējos gados izdevies audzēt arī Orkla confectionery&Snacks Latvia paspārnē esošajai Staburadzes konditorejai. Lielā mērā pateicoties tur mītošajiem tautiešiem.

Tādēļ uzņēmumā pauž pārliecību – ja viņu skaits nemazināsies, arī pārdošanas apjomi nekritīs.

Lielbritānijā mītošie viesstrādnieki un viņu nopelnītās mārciņas ir faktors, kur, turpinoties neziņai, pirmās izmaiņas var sajust arī tūkstošiem radinieku tepat Latvijā.

Vienlaikus jāatzīst, ka izteiktajos viedokļos ir ļoti daudz varbūtības, jo līdzīga precedenta Eiropas Savienības vēsturē nav bijis.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas