Bīstama tendence: uz daudziem ugunsdzēsības aparātiem nemaz nevar paļauties

0 komentāri

Ir tikko sākusies jaunā apkures sezona, tāpēc glābēji aicina pārbaudīt ugunsdrošības ierīces. Teju trešdaļa tirgū pieejamo ugunsdzēsības aparātu un daļa dūmu detektoru neatbilst prasībām. Tas atklājies, testējot tirgū pieejamās ierīces.

Ja tiktu lietots dūmu detektors, iespējams, kāds no 28 ugunsgrēkiem, kas neiztīrītu dūmvadu dēļ izcēlušies jau šoruden, nebūtu noticis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču pat ugunsdzēsības aparāts vai dūmu detektors vēl negarantē, ka liesmas tiks laikus pamanītas un apdzēstas. Testējot tirgū pieejamos ugunsdzēsības aparātus, atklājies, ka daļa modeļu ir nedroši un neatbilst dzēstspējas prasībām, ir arī tādi, kas var radīt nopietnu apdraudējumu to lietotājiem. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs pārbaudījis 38 ugunsdzēsības aparātu modeļus, no kuriem 11 neatbilda normatīvo aktu prasībām. Atkāpes no normas atklātas arī vairākiem dūmu detektoru modeļiem.

Pēc patērētāju tiesībsargu pieprasījuma no tirgus izņemti teju 2300 ugunsdzēsības aparāti – vēl 540 modeļi netika laisti brīvā apgrozībā Latvijas un Eiropas Savienības tirgū. Ugunsdzēsēji kā piemēru min gadījumu par Rīgā degušu vieglo automašīnu, kuru neizdevās nodzēst ar trim ugunsdzēsības aparātiem, un tikai pēc glābēju ierašanās liesmas tika apdzēstas.

Iedzīvotājiem, iegādājoties ugunsdrošības ierīces, jāskatās uz marķējumu. Ar neatbilstošo ugunsdzēsības aparātu sarakstu var iepazīties Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā – ja tāds ir nopirkts, tad jāvēršas pie pārdevēja.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas