Birzgalē iedzīvotāji piecūko paši savu pagastu; pašvaldība plāta rokas

1 komentārs

Tieši aiz uzraksta ”Atkritumus izmest aizliegts” Birzgales pagastā izvērsta īsta izgāztuve. Atliek secināt, – vai nu Birzgales pagasta iedzīvotāji neprot lasīt, vai arī – viņiem ir gluži vienalga, kādā vidē dzīvot.

Situācija ir šāda – viena kilometra attālumā no Birzgales centra cilvēki ir saveduši pilnīgi visu, kas viņiem šķiet lieks. Rezultātā izveidojusies drausmīga aina – milzu miskaste skaistas ainavas viducī!

Andrejs, kas dzīvo blakus šai nelegālajai izgāztuvei, atzīst, ka sevišķi sestdienas un svētdienas vakaros, kad jau satumst, cilvēki te brauc ar piekrautām automašīnām, kuru bēdīgo saturu tad vienkārši izgāž dabā.

Ja uz augošo atkritumu kalnu Birzgales pagastā dzimušais un visu mūžu dzīvojošais Andrejs vēl varētu pievērt acis, tad viņam nepieņemami šķiet tas, ka nekaunīgie cilvēki izbraukājuši arī vienīgo piebraucamo ceļu pie viņa mājas. Bieži vien ir tā, ka arī ceļš līdz pusei ir aizbērts ar atkritumiem.

Tikmēr Ķeguma novada priekšsēdētāja vietnieks Birzgalē Pāvels Kotāns atzīst, ka viņam ”ir aizdomas”, kurš vai kuri varētu būt atkritumu vedēji un izgāzēji. Piemēram, ja kāds veic mājokļa remontu, visticamāk, atkritumus ved tieši uz šo nelegālo atkritumu kaudzi.

Taču, kā cīnīties ar mēslotājiem, amatpersonai nav! Viņš atzīst, ka tur ”policistu nenoliksi, videokameru neuzstādīsi”.

Likums gan nosaka, ka tieši zemes īpašniekam, šajā gadījumā – pašvaldībai – teritorija ir jāsaved kārtībā.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • janka
    0

    janka

    kam domāta pašvaldības policija nav saprotams!

    31.03.2015 11:05

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas