Biogāzes stacijā bojāgājušo tuvinieki neuzticas izmeklēšanai

0 komentāri

Trešajā novembrī Jaunmārupē norisinājās traģēdija – pēc oficiālas informācijas, tehnikas pārbaudes laikā biogāzes koģenerācijas stacijā bojā gājuši 2 darbinieki – viens no viņiem stacijas vadītājs, otrs – operators. Trešais, kurš centās izglābt kolēģus, saindēšanās rezultātā tika nogādāts slimnīcā. Viņš izgājis ārstēšanu un rehabilitāciju.

Viena no bojā gājušā sievām nepiekrīt kompānijas Zaļā Mārupe valdes atbildei. Viņa uzskata, ka darba devējs nav ievērojis darba drošības noteikumus, kā rezultātā ir iestājusies darbinieku nāve, un darba devējam ir jāatbild par savu darbinieku darba drošību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kristaps Circenis tā arī nesagaidīja savu 28 jubileju. Viņš bija jauns, stiprs puisis. Bez tēva, vīra un pelnītāja tagad palikuši – sieva un divi mazi bērni, jaunākajai meitiņai tikko palika 3 mēneši. Dēliņš katru dienu jautā – kur ir tētis?

No 8 rīta līdz 7 vakarā – četras dienas darbā, toties četras atpūtā. Kristapam patika, un arī nauda laba. Jā, darbs nav no tīrākajiem, bet alga – pilnīgi tīra. Darba pienākumi – braukt ar traktoru, kraut biomasu un uzraudzīt, lai stacijā viss strādātu kā pulkstenis. Septembrī sākusies ģenerālā tīrīšana, tīrīšana vienā no bunkuriem, kurā tiek ražota gāze.

Traģēdija notika trešajā novembrī – pirms mēneša. Ar vīru Kristīne pēdējo reizi runāja īsi pirms viņa nāves.

Kristapu, kopā ar viņa vadītāju Mārtiņu, tumšā un smirdīgā masā atrada viņu kolēģis. Kristaps, kurš gulēja tuvāk izejai, vēl bija dzīvs, tālumā ar seju pret zemi gulēja Mārtiņš. Vispirms noturēt Kristapu pie dzīvības mēģināja viņa kolēģi – veicot mākslīgo elpināšanu un sirds masāžu, pēc tam glābēji. Mediķu joprojām nebija.

Jaunmārupes gāzes stacijas līdzīpašnieks stāsta, ka tehnoloģiskā lūka tagad atkal ir paslēpta zem apšuvuma – to atver vienu reizi četros līdz piecos gados – tīrīšanas procesa laikā.

Stacijas darbinieki šo tehnoloģisko lūku simboliski sauc par ”elles vārtiem”.

Darba inspekcijas izmeklēšanas rezultātā ir konstatēti pārkāpumi. Piemēram, Darba aizsardzības institūts – firma, kura sagatavoja rīcības plānu, lai novērstu bīstamas situācijas gāzes stacijās, – viņu darbs esot bijis pārāk formāls. Balstoties uz faktiem par pārkāpumiem ir uzsākta lietas pārbaude. Un tas ir tikai izmeklēšanas sākums.

Darba inspekcijas vadītāja vēlreiz atgādina: neuzsākt vai pārtraukt darbu, ja darba apstākļi rada draudus personiskajai vai apkārtējo cilvēku veselībai un dzīvībai, un atteikties no bīstamā darba izpildes. Šobrīd policija atsakās no komentāriem.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas