Biedējoša tendence – gada laikā no nelabvēlīgām ģimenēm izņemti 1000 bērni

0 komentāri

Rīgas pašvaldības policijai šonedēļ nācies no vairākām ģimenēm izņemt bērnus, kas atstāti novārtā vai arī fiziski cietuši. No nosalšanas neapkurinātā dzīvoklī izglābta piecus gadus veca meitene, savukārt naktī uz piektdienu no kādas nelabvēlīgas ģimenes tika aizvests cietis zīdainis ar kritienā gūtām traumām. Sociālie dienesti atzīst, ka tendences ir biedējošas.

Kādu piecus gadus vecu meiteni Rīgas pašvaldības policisti izglābuši šīs nedēļas sākumā. Viņa atradusies kādā dzīvoklī Pārdaugavā. Policiju izsauca kaimiņi, kas dzirdēja bērna raudāšanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Meitenīte, visticamāk, ģimenē tikusi sista, konkrētajā brīdī bija atstāta bez uzraudzības, un atrašanās neapkurinātajās telpās apdraudēja viņas dzīvību. Pēdējais izsaukums saņemts ceturtdienas naktī, kad kaimiņi sūdzējušies, ka blakus dzīvoklī ilgstoši raud zīdainis.

Foto

Ik gadu bērnu tiesību inspekcija saņem ap 700 tālruņa zvanu par fizisku vardarbību pret bērniem, par emocionālu vardarbību – 600 zvanu gadā. Tendences ir satraucošas – vardarbības gadījumu skaits pieaug.

Policijā atzīst, ka lielākoties ģimenes, no kurām nākas izņemt bērnus, jau sen ir dienestu uzraudzībā, tādēļ aktuāls ir jautājums, kādēļ bērni nonāk atpakaļ pie vecākiem, kas bieži vien ir dzērāji, narkomāni vai ļaundari?

Izrādās, ka bieži vien varmāku upuri – lielākoties sievietes, dažkārt bērni, kādu laiku pēc konflikta paši uzstājīgi lūdz apvienot ģimeni un atgriežas pie pāri darītājiem naivā pārliecībā, ka šoreiz viss būs mainījies.

Pērn no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm Anglijā, kur likumi ir ļoti stingri, izņemts 61 bērns, bet Latvijā 2014. gadā šādu gadījumu bijis ap 1000.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas