Bezdarbnieki palikuši valstij parādā naudu par kursiem

0 komentāri

20 tūkstoši bezdarbnieku Latvijā šogad izmantojuši iespēju mācīties kursos, tomēr ir arī cilvēki, kuri mācības bez attaisnojuma pārtraukuši, paliekot valstij parādā vairāk nekā 1000 eiro.

”Viņos ieguldītā nauda tiek atgriezta jebkurā gadījumā no šī bezdarbnieka vai ar tiesas spriedumu vai labprātīgā veidā, bet šī nauda tiek piedzīta,” Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) pārstāve Iveta Kancēna informē raidījumu 900 sekundes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

NVA gan norāda, ka liela daļa bezdarbnieku tomēr piekrīt labprātīgi ”kursu naudas” atmaksāt.

Šā gada pirmajos desmit mēnešos profesionālo apmācību sāka vairāk nekā 4,5 tūkstoši bezdarbnieku, bet neformālo – gandrīz 15,5 tūkstoši. Lielākā daļa kursu beidzēju pēc tam ir iekārtojušies darbā. Tomēr šogad bez attaisnojoša iemesla mācības pārtraukuši aptuveni divi simti cilvēku.

Lai darbu zaudējušie cilvēki varētu atgriezties darba tirgū, tiek organizētas dažādas mācības – profesionālo un neformālo izglītību, kuru programmu pārskata Labklājības ministrijas izveidota komisija.

Imants Lipskis, LM Darba tirgus politikas departamenta direktors:

Liela daļa no šīm programmām ir vērsta uz apstrādes rūpniecību un to, ko pieprasa darba devēji, respektīvi – tās daudzējādā ziņā ir tās profesijas, kur darba devēji pieprasa nozarēs, kas vērstas uz eksportu.

Tāpat arī aktualitāti nav zaudējusi svešvalodu, datorprasmju un komunikācijas prasmju apguve. Darba devēji vēl aizvien norāda, ka darbiniekiem būtu jāuzlabo šīs prasmes, norāda Labklājības ministrijā. Tāpēc nākamgad būtiskas izmaiņas apmācību programmās nav plānotas.

Imants Lipskis, LM Darba tirgus politikas departamenta direktors:

Lai kliedētu šos mītus un stereotipus, ka bezdarbniekiem joprojām māca nagus kopt, floristiku un tādas lietas, varu teikt, ka tas nenotiek jau vairākus gadus un mēs tiešām sekojam, lai šādas programmas mūsu sarakstos neparādītos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas