Bērnudārzos mazajiem trokšņotājiem ar ”skoču” aizlīmē mutes un tin palagos

0 komentāri

”Bēdīgākais gadījums, kad bērni tiek apsaukāti, kad bērnus sauc par cūkām, stulbeņiem, idiotiem, par apdauzītiem. Ja bērns ir satrakojies, dauzās, viņam jādod iespēja nomierināties, bet diez vai aizvešana uz atsevišķu telpu un atstāšana vienu pašu uz ilgāku laiku, būs tā pareiza metode,” norāda Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja Laila Rieksta-Riekstiņa.

Divkāršojies vecāku sūdzību skaits par bērnudārzu audzinātāju emocionāli vardarbīgu izturēšanos pret bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viena daļa sūdzību saistīta ar to, ka bērni pirmsskolas izglītības iestādēs nav pietiekami pieskatīti un bieži gūst traumas. Reizēm tik smagas, ka jāmeklē mediķu palīdzība. Turklāt nereti par šīm traumām vecāki uzzina tikai vakarā, kad atnāk pēc savas atvases. Otra daļa sūdzību ir par bērnudārzu darbiniekiem – audzinātājām un auklītēm.

Pirmajā pusgadā inspekcija saņēma tikpat daudz sūdzību par bērnudārziem, cik pēdējos 3 gados viena gada laikā. Pārbaudot sūdzības, tika konstatēts, ka viena trešdaļa no tām bija nepamatotas. Taču pārējās apstiprinājās.

Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas darbinieki konstatējuši pedagogiem neatbilstošu rīcību, emocionālo vardarbību pret bērnu. Vienā no gadījumiem par pedagoga vardarbīgu izturēšanos pret bērnu uzsākta administratīvā lietvedība. Savukārt citam piemērots administratīvais sods.

Pēc inspekcijas speciālistu teiktā, nereti vecāki atļaujas sūdzēties tikai tad, kad mainīts bērnudārzs, jo baidās, ka pēc sūdzībām bērnam šajā iestādē neklāsies viegli.

Tāpēc liela daļa vecāku savu sašutumu pauž sociālajos tīklos.

Kādā Latvijas māmiņu forumā tika minēti gadījumi – par skaļu uzvedību vairākiem piecgadīgajiem trokšņotājiem audzinātājas ar “skoču” aizlīmēja mutes. Vai arī cits gadījums – par nevēlēšanos gulēt diendusu mazais brīvdomātājs tika ietīts palagā un nolikts miera stājā. Un šīs epizodes nav vienīgās.

Tas, ka šādu sūdzību skaits palielinās, nav saistīts ar to, ka mūsu valstī pārāk daudz pedagogu, kuri izmanto vardarbīgas metodes. Visdrīzāk vecāki vairāk apzinās, ka vardarbība – emocionāla vai fiziska – nav pieļaujama, un problēma ir jārisina, jo tai var būt nopietnas sekas.

Reti kurš bērns, kas apmeklē dārziņu, pastāstīs, ka audzinātāja slikti pret viņu izturas, bet viņš pēkšņi var kļūt niķīgs, raudulīgs bez iemesla, var pasliktināties miegs vai var parādīties nevēlēšanās iet uz bērnudārzu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas