Bērnu dzīvošana uz nabadzības riska robežas ir kauns Latvijai, uzskata Mežs

40 komentāri

Nule kā publiskotie Eiropas Statistikas biroja dati atklāj satraucošu ainu. Katrs trešais bērns Latvijā ir pakļauts nabadzības un sociālās atstumtības riskam. No vienas puses, šis rādītājs atspoguļo faktu, ka esam salīdzinoši nabadzīga valsts. Taču eksperti pārmetumus raida arī sociālās politikas veidotāju virzienā… Lai gan ģimeņu labklājību (politiķi izceļ kā prioritāti, vērā ņemami uzlabojumi joprojām nav sasniegti.

No Eiropas savienības dalībvalstīm pats lielākais nabadzības riskam pakļauto bērnu skaits ir Rumānijā. (51%). Tad seko Bulgārija (45,2%), Ungārija 41,4 %, krīzes nomāktās valstis – Grieķija (36,7), Spānija (35,8), bet sešinieku noslēdz Latvija. Mūsu valstī nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļauti 35,3 procenti bērnu. (tabula) Kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā situācija ir labvēlīgāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Demogrāfs Ilmārs Mežs ir skarbs – tas ir kauns Latvijas valdībai, kura nevēlas situāciju labot. Arī nākamā gada valsts budžeta projekts labākus laikus nesolot. Viņa vērtējumā visnabadzīgākās grupas ir vientuļie vecāki un ģimenes ar vairākiem bērniem.

Foto:

Ekonomisti norāda, šīs problēmas risināšanai ir vajadzīga kompleksa pieeja. Politiķiem jārūpējas par bērnudārza pieejamību visiem bērniem, par brīvpusdienām skolās, par brīvbiļetēm vai lielām atlaidēm sabiedriskajā transportā visā valsts teritorijā. Arī pabalstiem par katru nākamo bērnu jābūt vēl lielākiem. Turklāt ģimeņu ar bērniem labklājību nedrīkst atraut no kopējās ekonomiskās situācijas valstī. Ja vecāki nevar atrast darbu vai par strādāšanu maz maksā, situācijā būs smaga.

Tomēr kopš 2011. gada Latvijas rādītājs Eurostat bērnu nabadzības riska pētījumos ir uzlabojies par desmit procentpunktiem, kas ļāvis apsteigt vairākas valstis. Saeimas demogrāfijas lietu apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks uzsver, ka nākamā gada budžeta projektā iekļauti vairāki priekšlikumi ģimeņu ar bērniem labklājības uzlabošanai.

Vismazāk nabadzības riskam ir pakļauti bērni Ziemeļvalstīs – Dānijā, Somijā, Zviedrijā. Turpretim tādas labklājības zemes kā Lielbritānijas dati nav daudz labāki kā Latvijā. Tur nabadzības ēnā spiesti dzīvot 31,3 procenti bērnu.

Video:

40 komentāri

TOP komentāri

 • ezis
  +30

  ezis

  Tiešām kauna lieta Latvijai !!! Vai tiešām neviens nevar uzrakstīt uz Briselei ,lai visa pasaule zin ,kā mūsu KANGARI aptīra TAUTU.Viņi barojās no tautas sviedriem un nodokļiem .Pensijām arī pielika tikai kapeikas -tas ir smieklīgi,pensijas kopsumma ir 73.45 ! Deputāti paši sev liek klāt vairākus simtus -INTERESANTI, KURŠ BUDŽETS VIŅIEM ĻAUJ, PALIELINĀT SEV NAUDAS PIELIKUMUS ,BET TAUTAI BUDŽETS NEATĻAUJ. Tos deputātus visus vajadzēja pakārt aiz mēles .Kauna nav ,ne goda !

  29.11.2015 14:06

 • ezis
  +25

  ezis

  Pareizi gan -bērnu nauda ir tik smieklīga 10 E ! Ko par tādu naudu var izdarīt ,ne paēdināt ,ne apģērbt ,ne skolot .Tai pašā laikā bēgļu bērniem sola 76 vai 86 .Sanāk ,ka mūsu nācijas bērni ir bezvērtīgi .Ilmārs Mežs teica,ka Igaunijā 3 bērnu māmiņa saņem 390.E ,bet Latvijas 60. E Vientuļā māmiņa ,kas pārcēlās no Anglijas uz Latviju,saņem 500 E ,viņa dzīvo un nestrādā ,bet ko mūsu vietējās māmiņas pa 10,E-nezin ko iesākt ar tik LIELU pabalstu !!!

  29.11.2015 14:18

 • skolotāja
  +24

  skolotāja

  Nevajag manipulēt ar faktiem- cik ieceļotāju ,kuri sastāda nabadzīgo skaitu ir Anglijā, Latvijā badu cieš vietējie un valdība to negrib labot- gaida,kad izmirs vai aizbrauks!

  Darba likuma 47.pants īpaši nežēlīgs pret vecākiem,kuri vieni audzina bērnus- var izmest bez pamatojuma no darba!

  29.11.2015 12:36

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas