Bērnu “atņemšanas” sāga: vecākus aicina iepazīties ar bērnu aizsardzības normām

0 komentāri

Medijos regulāri tiek ziņots par gadījumiem, kad ārvalstu sociālie dienesti saskata bērnu tiesību pārkāpumus no Latvijas emigrējušajās ģimenēs. Pērn Latvijas institūcijām ģimenes tiesību un bērnu aizsardzības jomā kopumā bijis jārisina 123 starptautiskas lietas. Lielākā daļa no tām – 80 ar Lielbritāniju. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ ģimenes nonāk sociālo dienestu redzeslokā, ir to noteikumu neievērošana, kas ir spēkā konkrētajā mītnes valstī.

Daži piemēri – Lielbritānijā bez pieaugušo uzraudzības bērnu var atstāt tikai no 12 gadiem. Tas iekļauj arī viņa aizvešanu un izņemšanu no skolas. Ja kāds bērnu uzrauga, radinieks, auklīte vai pat vecāki – viņi nedrīkst būt reibuma stāvoklī. Tāpat aizliegta bērnu fiziska sodīšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai izvairītos no problēmām, Tieslietu ministrija kopā ar Lielbritānijas vēstniecību Latvijā aicina ģimenes, kas pārceļas uz dzīvi Apvienotajā Karalistē, rūpīgi iepazīties ar bērnu aprūpes jautājumiem.

Lietu skaits, kad bijusi nepieciešamība pēc Tieslietu ministrijas iesaistīšanās, ik gadu ir pieaugoša, pērn sasniedzot 123. Tie ir gadījumi, kas parādās oficiālajā statistikā. Daudzi, kur vecāki vien brīdināti, paliek ārpus tās.

Lielā daļā gadījumu ārvalstu sociālajiem dienestiem ir bijušas pamatotas tiesības iejaukties, jo cenšoties pelnīt, vecākiem nav bijis pietiekami daudz laika ko veltīt bērnam.

Skudra: Tie gadījumi, kas ir bijuši mums – pamešana novārtā, dzīvības un veselības apdraudējums, kas saistīts ar alkoholu un vardarbību ģimenē. Bet tā atšķirīgā lieta, kas ir ar Latviju un UK, ir tā, ka tur bērnu nevar atstāt vienu līdz 12 gadiem, pie mums tikai 7, protams – tā ir nezināšana, ar vārdiem – es taču arī viens gāju uz skolu. Bet tā ir cita valsts, cita kultūra, tradīcija un paražas

Domstarpības ar sociālo dienestu pārstāvjiem var radīt situācijas, kurām Latvijā uzmanību nepievērstu, piemēram, vai bērnam ir kur palikt pēc skolas. Līdz 12 gadu vecumam viņš ir jāaizved un jāsagaida no tās. Britu vēstniece Latvijā noliedza, ka viesstrādnieki kaut kādā veidā tiktu vētīti stingrāk par pārējiem.

30 gadījumos pērn lieta tomēr esot nonākusi līdz bērnu izņemšanai no ģimenēm. Sākumā tiekot izskatīta iespēja meklēt aizbildņus citu ģimenes locekļu vidū. Ja tas neizdodas vai neatbilst prasībām, tiek risināts jautājums par adopciju uz citu ģimeni.

Lai izvairītos no ārkārtējiem gadījumiem, vēstniecība un ministrija viesstrādnieku ģimenēm rosina rūpīgi iepazīties ar vadlīnijām. Vienlaikus tiek plānotas arī papildu palīdzība.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas