Bērniem lauku deju kolektīvos palicis rūgtums pēc Dziesmu un deju svētkiem

0 komentāri

Kārsavas novada deju skolotājai Valentīnai nebūt nav viegli jaunajā sezonā motivēt bērnus nākt un dejot, jo neliels rūgtums gan vadītājā, gan bērnos ir saglabājies pēc Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem.

Proti, ja jaunākajiem dejotājiem paveicās un viņi varēja izjust svētku burvību, tad vecākā grupa ar pirmās pakāpes diplomu palika mājās. Tas, pēc skolotājas Valentīnas domām, nav pareizi, jo bērnos tiek radīta apziņa, ka, esot starp labākajiem, arī nepietiek, lai piedalītos Dziesmu un deju svētkos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valentīna Kirsanova, deju kolektīva Salnaviņa vadītāja:

Lielākajai daļai bija pirmās pakāpes diplomi, un visi cerēja [doties uz Dziesmu un deju svētkiem – red.], bet konkurence bija milzīga, un nez kāpēc organizatori bija salikuši vairākas dejas, vienām un otrām grupām. Protams, laukums nav bezizmēra. Savukārt atkal citā grupā, ir situācija, ka uz laukuma ir 32 kolektīvi un tas ir pustukšs. Piedodiet, bērni nav vainīgi, ka valstij nav naudas, lai paņemtu vairāk dalībnieku. Vajadzētu perspektīvā padomāt, izdomāt tā, lai šie lauku bērni arī tiek uz Rīgu, nevis tikai rīdzinieki.

Kopumā Kārsavas novada nelielajā Salnavas ciemā ir divi bērnu un jauniešu deju kolektīvi, kas šobrīd atsākuši gatavoties jaunajai sezonai. Skolā, var teikt, dejo visi, jo pārstāvētais vecums katrā dejotāju grupā ir ļoti dažāds.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas