Bērni izmanto internetu jau tad, kad vēl neprot ne runāt, ne lasīt

0 komentāri

Jau tagad interneta vietnē Youtube atrodami neskaitāmi daudz video, kuros redzami mazi bērni ar planšetdatoriem un viedtālruņiem rokās. Tas arī apstiprina pētnieku vērojumus, ka bērni, kuri vēl neprot ne runāt, ne lasīt, jau kļuvuši par interneta lietotājiem.

Zanda Rubene, LU profesore, pētījuma dalībniece:

Apstiprinājās fakts, ka Latvijā, līdzīgi kā citās ES valstīs, interneta lietotājs ir kļuvis radikāli jaunāks. Bērni sāk veidot savas datorlietošanas un interneta piekļuves prasmes gada vecumā.

Vēl pirms gandrīz desmit gadiem tie bija bērni sešu gadu vecumā, bet 2013. gada pētījumos secināja, ka internetu lieto 3 – 4 gadus veci bērni. Tikmēr vecāki pētniekiem atzinuši, ka, viņuprāt, bērni ir par mazu, lai ar viņiem pārrunātu jautājumus, kas skar bērnu drošību virtuālajā vidē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zanda Rubene, LU profesore, pētījuma dalībniece:

Intervijās ar vecākiem atklājās, ka tad, kad vecākiem jautā par drošību, viņi runā par to, ka viņi ir izstāstījuši bērniem, ka šīs ierīces ir dārgas, viegli sabojājamas.

Pētījuma galīgie rezultāti no visām iesaistītajām valstīm vēl tiks apkopoti, tie varētu būt zināmi janvārī. Tos izvērtējot, taps rekomendācijas viediekārtu ražotājiem, vecākiem un bērnudārzu audzinātājiem, lai tehnoloģijas izmantotu audzinošos nolūkos.

Video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas