Belēviča reakcija uz iedzīvotāju sašutumu: viņš reformēs veselības kvotu sistēmu

0 komentāri

Reaģējot uz aizvien pieaugušo iedzīvotāju neapmierinātību, veselības ministrs Guntis Belēvičs ir gatavs reformēt kvotu sistēmu veselības aprūpē. Ministrs vispirms ķersies klāt rindu mazināšanai uz onkoloģiskiem izmeklējumiem.

Medicīnisko izmeklējumu kvotu sistēma pastāv jau daudzus gadus un ir nepietiekamā veselības aprūpēs budžeta sekas. Valsts nevar atļauties apmaksāt izmeklējumus visiem pacientiem. Arī Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kvotas ir jau izsmeltas. Slimnīcas ārste Māra Epermane norāda, ka pērn kvotas ir pārtērētas, tāpēc šogad nāksies samazināt izmeklējumu skaitu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Kvotu sistēma ir absurda un antikonstitucionāla, jo nenodrošina ikviena Latvijas iedzīvotāja Satversmē garantētās tiesības uz veselības aprūpes minimumu, iepriekš akcentēja tiesībsargs Juris Jansons.

Foto

Pastāvošā kārtība nodrošina valsts apmaksātus izmeklējumus tiem, kuri ātrāk piesakās, pārējiem ilgi jāgaida vai jāmaksā no savas kabatas. Veselības ministrs Guntis Belēvičs kārtējo reizi norādīja, ka kvotu problēmu Latvijā varētu atrisināt ar daudz lielāku valsts finansējumu veselības aprūpei.

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas ministrs prasīs premjeram papildfinansējumu rindu mazināšanai. Summas apmēru viņš gan vēl neatklāj, vien piebilst, ka nauda paredzēta kvotu sistēmas sakārtošanai uz onkoloģiskajiem izmeklējumiem. Belēvičs ir gatavs kvotu sistēmu reformēt pamazām. Pēc onkoloģijas viņš pievērsīs uzmanību aknu izmeklējumiem.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas