Bēgot no kara šausmām, Latvijā ieradušies vairāki ukraiņu bērni

0 komentāri

Visskaudrāk karš atspoguļojas bērnu acīs, tādēļ, lai kaut nedaudz atkoptos no pārdzīvotā, svētdien Rīgā ieradās vēl 14 bērni no Doņeckas.

Autobuss aizkavējas par vairākām stundām. Daudz laika prasījusi dokumentu pārbaude uz Baltkrievijas robežas ar Lietuvu. Tagad 11 līdz 16 gadus vecie bērni, kuri karā zaudējuši vienu vai abus vecākus, beidzot ir Rīgā. Sagaidītāji viņiem dala vietējās rudens veltes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pateicoties ziedojumiem, bērni Latvijā divās nedēļās izies sociālās rehabilitācijas kursu un saņems psihologa palīdzību. Paredzēta arī izklaide – ekskursijas, dāvanas un 40 eiro liela kabatas nauda. Pēc garā ceļa bērni ir noguruši un nerunīgi. Taujāti par mājām, daudzi noslēdzas.

Bērniem nav jāredz karš, saka grupas vadītāja un arī bērnu mamma. Viņa ir pateicīga par cerības staru uz mieru un atpūtu, kas šeit pavēries. Bērni te sagaida jautrību un vēlāk Ukrainā grib stāstīt draugiem par redzēto. Par karu viņi nedomā.

Labdarības akcijā Kara bērni savākti ziedojumi 89 000 eiro apmērā. Palīdzēt ir svarīgi, saka labdarības akcijas Kara bērni iniciatore. Tagad grupa sēžas autobusā un dodas atpūsties uz Jaundubultiem. Programma ir plaša, stāsta Rotari kluba pārstāvis Aivars Kalniņš.

Par patlaban saziedotajiem līdzekļiem Latvijā varēs viesoties četras bērnu grupas, un nākamā šeit ieradīsies jau 20. septembrī. Ziedojumu vākšana turpināsies, lai atgūties pēc pārdzīvotā pie mums varētu vēl lielāks skaits ukraiņu bērnu.

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas