Bēgļu bērni bāreņi. Kāds būs viņu liktenis, kad viņi nonāks Latvijā?

0 komentāri

Valstī tomēr esot sistēma, kā uzņemt bez vecāku gādības palikušus nepilngadīgus bēgļus, bet nevajagot baidīties to iedarbināt praksē. Tā šodien tika spriests īpaši sasauktā sanāksmē Labklājības ministrijā. Kas notiks ar afgāņu bāreni, kuram pēc oficiāla bēgļa statusa saņemšanas Mucenieki jāpamet, bet nav kur doties?

Pēc tam, kad Ropažu bāriņtiesa izmisuma dzīta bija lūgusi ar sludinājuma palīdzību sociālajā tīklā Facebook meklēt mājas bez vecāku gādības palikušam 16 gadus vecam zēnam no Afganistānas, šodien Labklājības ministrijā tika sasaukta īpaša sanāksme. Pēc bēgļa statusa saņemšanas patvēruma meklētājam jāpamet Mucenieku centrs, tādēļ bija bažas, ka afgāņu bārenis vienkārši paliktu uz ielas. Pēc teju divu stundu garās sanāksmes tika akcentēts, ka sistēma, ko darīt ar šādiem bērniem, esot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Foto

Līdzīgi kā vietējos bāreņus arī bēgļu bāreņiem primāri ir jāmeklē audžuģimene vai aizbildņi, ja tas nav iespējams – bērns jāievieto bērnu namā.

Gadījumā ar afgāņu zēnu bijušas drīzāk iestāžu bailes esošo kārtību piemērot, tostarp bažas par papildu izdevumiem, kas var rasties. Tomēr tos saskaņā ar likumu pašvaldībai kompensēs valsts. Tagad mazajam bēglim no Afganistānas tiks meklēti audžuvecāki.

Ja ģimenisku vidi afgāņu zēnam tomēr nevarēs nodrošināt, tad viņš tiks ievietots bērnunamā. Par šo iespēju rīt tiks spriests vēl vienā sanāksmē Rīgas domē. Sazināšanās ar bērnu nebūšot šķērslis viņa aprūpei.

Situāciju varētu atvieglot fakts, ka puisis no Afganistānas runājot angļu valodā. Tomēr lauzīt galvu par bēgļiem bāreņiem atbildīgajām iestādēm nāksies vēl, ņemot vērā gan prognozēto patvēruma meklētāju pieplūdumu, gan faktu, ka Muceniekos bēgļa statusu gaida arī kāds bārenis no Gambijas.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas