Bēgļi nesaņems priekšrocības, gaidot rindā uz pašvaldību mājokļiem

0 komentāri

Dienu pēc valdības apstiprinātā bēgļu atbalsta un integrācijas plāna pieņemšanas šodien to ar asiem vērtējumiem kritizēja Latvijas pilsētas, lielie un mazie novadi. Lielākās bažas valdības vadītājai pašvaldības pauda par slodzi sociālajiem dienestiem.

Daļa reģionu pašvaldību vadītāju uzskata par kļūdainu un netālredzīgu valdības lēmumu samazināt valsts pabalstu bēgļiem no 256 uz 139 eiro. Tas būs nepietiekams ēšanai un sevis uzturēšanai. Vēl lielākas problēmas sāksies, kad bēgļiem pēc 12 mēnešiem pārtrauks maksāt šos 139 eiro, būs jāpamet patvēruma meklētāju centrs Muceniekos. Tad būs vai nu jāstrādā, vai jātukšo pašvaldību sociālais budžets.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Premjerministre gan steidz mierināt, – izdevumu rēķinus pašvaldības varēs “piestādīt” valstij. Taču premjere noliedza, ka tas būtiski palielinātu bēgļu integrācijai atvēlēto izdevumu kopsummu – 15 miljonus eiro.

Valkas novada mērs bija cerējis dzirdēt, ka valsts dos līdzekļus pašvaldības remontējamo mājokļu atjaunošanai, lai tajos varētu laist iekšā bēgļus. Vīlās. Nekā tāda. Taču bēgļiem nevarēs dot privilēģijas apiet dzīvokļu gaidīšanas rindu un laist iekšā jau gatavajos pašvaldību mājokļos. Tādējādi visi pašvaldību vadītāji sāka neizpratnē jautāt: kur tad bēgļi dzīvos. Tikmēr Rūjienas domes priekšsēdis ir optimistiskāks – bēgļu nodarbinātības iespējas atšķiras no pilsētas uz pilsētu.

Latvijas Pašvaldību savienības domes sēdē izskanēja, – maz ticams, ka bēgļi dosies dzīvot uz laukiem. Bēgļi drīzāk koncentrēšoties vietās ar lielākiem sociālajiem pabalstiem – Rīgā, Pierīgā un lielajās pilsētās.

Skaties foto:

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas