Bēgļi Latvijā paliks vismaz septiņus gadus, atzīst Juhansone

0 komentāri

Paredzams, ka bēgļi Latvijā uzturēsies piecus, septiņus vai pat vairāk gadus, jo maz ticams, ka karadarbība viņu mītnes zemēs atrisināsies ātrāk, sarunā ar 900 Sekundēm atzina Latvijas pastāvīgās pārstāve Eiropas Savienībā (ES) Ilze Juhansone.

Viņa skaidro, ka no bēgļu uzņemšanas vairs nevar atteikties. Šie cilvēki paliks Latvijā līdz brīdim, kad viņi var atgriezties savā mītnes zemē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ierodoties Latvijā, bēgļi saņems uzturēšanās atļaujas, un viņiem būs iespēja ceļot ES, taču pamatuzturēšanās vieta ir tā dalībvalsts, kas piešķīrusi uzturēšanās atļauju.

Pavisam iespējams, ka bēgļi Latvijā uzturēsies piecus septiņus vai pat vairāk gadu, jo konflikti Āfrikā ir ļoti sarežģīti, lai tas nebūtu divu vai gada jautājums, atzīst Juhansone.

Viņa prognozē, ka pirmie bēgļi Latvijā varētu ierasties rudenī, tuvāk ziemai, jo vispirms nepieciešams panākt vienošanos ar Grieķiju un Itāliju – valstīm, no kurienes bēgļi tiks uzņemti. Latvijas pārstāve ES gan konkrēti neatbild, vai bēgļu nākamgad  kļūs vēl vairāk, jo šis bija vienreizējs pasākums.

Šajā pārvietošanas programmā pārsvarā būs bēgļi no Sīrijas un Eritrejas. Šīs divas valstis tika izvēlētas tāpēc, ka no tām bēgošajiem iedzīvotājiem patiešām ir nepieciešama palīdzība un viņu dzīvībai mītnes zemē pastāv draudi.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas