Bēgļa profils: vīrietis spēka gados, kurš gatavs pelnīt naudu un integtrēties

0 komentāri

Bēglis pārsvarā ir vīrietis spēka gados – ap 20 gadu vecumā. Viņš ir fiziski spēcīgs un grib braukt uz Eiropu pelnīt naudu, integrēties un tad attiecīgi vai nu aicināt savu ģimeni uz šo Eiropas valsti, vai arī sūtīt finanšu līdzekļus atpakaļ uz savu valsti, tā, vaicāts par “vidējā bēgļa” profilu, stāstīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) priekšnieks Vilnis Jēkabsons.

Savukārt, jautāts par patvēruma meklētāju izglītību vai darba pieredzi, PMLP priekšnieks skaidroja, ka “pagaidām cilvēki ir dažādi, ar dažādu izglītības līmeni”. Taču pamatā tie patvēruma meklētāji, kas nonāk Latvijā, ir ar zemu izglītības līmeni – viņu izglītība ir vien dažas klases vai arī cilvēks vispār nav gājis skolā. “Tādu ar augstāko izglītību ir tiešām maz, un līdz mūsu valstij šie cilvēki praktiski nenonāk, bet gan paliek citās valstīs,” sacīja V. Jēkabsons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas